#Biznes.100
Udostępnij
Udostępnij
32

Chcesz wynająć komuś mieszkanie? Nie daj się oszukać!

Co zrobić, aby przy wynajmie mieszkania nie dać się oszukać? Właściciel mieszkania ma prawo sprawdzić zarobki wynajmującego czy przygotować umowę, która w razie czego pozwoli na sprawną eksmisję. To jednak nie wszystko.

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (36)

  ~Elka do ~toni: i tak powinno być!. Ja mieszkając w Londynie wynajmowałam małe mieszkanko. Co tydzień landlord przychodził po kasę otwierając mieszkanie swoim kluczem. Ja idąc do pracy każdorazowo zostawiałam na stole 75 funtów w zeszycie, który zafundował mi landlord. On kwitował, a przy okazji na pewno sprawdzał w jakim stanie jest jego lokal. Nadmienię, że wprowadzając się do tego one bedroom flat musiałam wpłacić kaucję za dwa miesiące naprzód. Po zmianie pracy i dzielnicy właściciel sprawdził, czy wszystko ok i zwrócił mi kaucję. I tyle w temacie. U nas w Polsce byłoby to nienormalne.
  3 kwi 20:52 | ocena: 87%
  Liczba głosów:39
  87%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~włascicielka : ja ytez wynajmuje ludziom mieszkania . U mnie nie ma zmiłuj sie. Płące podatki i mam dupokrytke. Umowa na 1 rok bez mozliwosci wypowiedzenia przez najemce. ( nie bede co 6mies odnawiac lokalu) . Jak nie płaci odcinam media prad i gaz( ogrzewanie gazowe) liczniki przeniosłam na zewnątrz mieszkania. Uwierzcie ze dłuzej niz tydzien nie wysiedzą w zimnie i po ciemku. Sami sie wynosza. Nie boje sie tez prokuratora. Jak ma ochote niech płaci za nierobów. Zadne prawo nie zabrania mi dbania o moj majątek i chronienie go. Miałam 2 kucharzy. Nigdy wiecej takim nie wynajmę choćby pracowali i w Szeratonie czy Hiltonie. Takie brudasy ze przestałam chodzic do restauracji.
  3 kwi 19:09 | ocena: 76%
  Liczba głosów:38
  76%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Arek : Wynajmuje 2 apartamnety w Wawie i robie to tak samo jak tu w Dublnie kiedy wynajmuje 2 domy i mam do tego przygotowana umowe i nie mam zadnego ale to zadnego problemu zeby ktos mnie chcail oszukac.Wynajmuje tylko malzenstwo gdzie oboje malzonkowie maja na tyle duze zarobki po uprzednim sprawdzeniu i jak dlugo juz pracuja na swoich stanowiskach,by gdy jedno straci prace drugie moglo oplacac wynajem,dodatkowo biore 3 krotnosc wynajmu czyli od razu za pelny jeden miesiac z gory plus dwu miesieczna platnosc na pokrycie szkod wyrzadzaonych jesliby do takiej szkody doszlo,spisane jest wszystko co jest w lokalach i po sprawdzeniu przez wynajmujacego dopiero podpisuje dodatkowa umowe za to co jest w lokalu.Za to za drugi lokal od razu biore minimum za 6 miesiecy z gory lub za rok i po problemie.Umowe tylk na rok podpisuje i albo ja przedluzamy albo konczymy i tak mi funkcjonuje biznes w Polsce bez zadnego problemu.Zero kobiet samotnych w ciazy,kobiet samotnych z dziecmi,w czasie rozwodu itp itd.Nie ma uzalania sie bo pozniej tylko same problemy sa z tego powodu.
  3 kwi 18:43 | ocena: 63%
  Liczba głosów:30
  63%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy