#Biznes
Udostępnij
Udostępnij
15
Umieść na stronie

Rulkiewicz: największym problemem są pieniądze

– Niewystarczające finansowanie to główny kłopot systemu – mówi Anna Rulkiewicz, prezes zarządu Lux Med. Potrzeby polskiego społeczeństwa stale rosną, starzejemy się, a pieniędzy jest bardzo mało. – Na służbę zdrowia płacimy najmniejszy procent PKB spośród krajów europejskich – tłumaczy. Stąd, według niej, bierze się niezadowolenie i rosnące kolejki do lekarzy.

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (151)

  ~ochrona zdrowia do ~robs1: Aż 300 zł? No co ty powiesz? To teraz podziel sobie tą składkę przez niepracującą żonę i dwoje dzieci. Do tego weź sąsiada alkoholika i jednego bezrobotnego. Może znajdzie się jakiś rolnik, który prawie nie płaci, rencista, emeryt albo prokurator, wojskowy czy policjant. I teraz policz ile ci zostało ze składki. Tak naprawdę to nie masz nic. A koszyk świadczeń w Polsce jest największy w Europie od pomacania cię do przeszczepu serca. I ci chorzy na nowotwory, przeszczepy ( którzy w życiu prawie wcale nie płacili albo płaci za nich państwo) generują koszta. A my pracujący niestety - mamy wielkie G. Tam nie masz żadnego osobistego konta. To oznacza, że nie masz nic.
  22 kwi 08:21 | ocena: 83%
  Liczba głosów:6
  83%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~xxl : Polska służba zdrowia jest zła bo zarządzanie pieniędzmi jest złe. I nie ma tu wielkiego znaczenia jaka jest czy będzie składka zdrowotna. Płacić trzeba za leczenie a nie za etaty. Lekarze mają zarabiać za świadczone usługi a nie zarabiać na zajmowanych posadach. To pacjent ma mieć przynajmniej część pieniędzy na karcie ZUS ze składek zdrowotnych i tą kartą powinien płacić za usługi zdrowotne. Zmieni to i jakość leczenia i zmieni też podejście z uciążliwego i kłopotliwego pacjenta na mile widzianego klienta i pacjenta.
  21 kwi 18:06 | ocena: 88%
  Liczba głosów:69
  88%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~CHSG : Zarabiamy za mało, pracujemy za dużo to gdzie się podziewają pieniądze wypracowane - przerost zatrudnienia w instytucjach obsługujących funkcjonowania państwa i liczba to 500 - 700 tysięcy a to daje w skali roku miliardy porównywalne z deficytem budżetowym. My jesteśmy na minusie a Czesi i Niemcy na plusie tzn nadwyżkę przychodów na wydatkami...
  21 kwi 17:53 | ocena: 97%
  Liczba głosów:68
  97%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy