#Biznes
Udostępnij
Udostępnij
7

Ludzkie kroki źródłem energii. 200 tysięcy przechodniów "zasili" całą ulicę

Kroki przechodniów źródłem energii odnawialnej? To możliwe. Inżynierowie z amerykańskiej firmy Pavegen LIVE zaprojektowali służącą do tego specjalną podłogę. Zaprezentowany przez nich system reaguje na wibracje wywołane ruchem i zamienia energię kinetyczną na elektryczną. Wynalazek mógłby znaleźć zastosowanie w miejscach, gdzie jest dużo przechodniów. - Badania, które przeprowadziliśmy w Londynie na Oxford Street, wykazały, że wystarczy energia 200 tysięcy przechodniów każdego dnia, aby móc zrezygnować z dostarczenia prądu siecią elektryczną - zapewnia Henry Holme, dyrektor Pavegen LIVE.

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (9)

  ~Jeszcze Mieszkający . : Więcej Bezdomnych na Ulicach to Więcej Energii ,można by było zasilać np. Koce Elektryczne na noc !
  20 mar 21:24 | ocena: 92%
  Liczba głosów:14
  92%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~dfg4 : Facetka nie wie co plecie, mówi że większy ruch w interesie a potem mówi o maśle maślanym że ludzie z pracy rezygnują? 500 + powinno być zmienione na 1000+ i wtedy było lepiej dlaczego? 1. mąż nie zrezygnuje z pracy bo zawsze ktoś musi pracować dla bezpieczeństwa a z drugiej strony jak kobieta w rodzinie rezygnuje z pracy to wtedy jest większe zapotrzebowanie na pracownika i pensja idzie w górę, dwa to to że pieniędzy nigdy nie za mało i jedna i dryga strona pracuje a dodatek idzie do skarbonki i wtedy większy zastrzyk w rynek turystyki :) proste. Jedno pytanie jak teraz mają na 500+ to co robili z tymi pieniędzmi gdy nie było 500+ ?? wzbogacali się nieliczni a reszta cierpiała - teraz jest odwrotnie nawet jak każdy mówi bee dla pomysłu 500+
  20 mar 23:45 | ocena: 100%
  Liczba głosów:8
  37%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  gregorew : na świecie myślą a u nas ino węgiel i węgiel zamiast nano technologie
  20 mar 22:59 | ocena: 100%
  Liczba głosów:12
  41%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy