#CNN
Udostępnij
Udostępnij
1

Muzułmanie boją się prezydentury Donalda Trumpa

Po budzących wiele emocji wyborach prezydenckich w Stanach pojawiło się mnóstwo nienawistnych haseł, z których niektóre odwołują się do retoryki Donalda Trumpa. "Wygraliśmy! Zabierajcie swoją rodzinę, która kocha ISIS, i wynoście się z naszego kraju albo wam w tym pomożemy. Ameryka znów będzie wielka!" - dzień po wygranej Trumpa muzułmańska rodzina z przedmieść Seattle znalazła taką właśnie groźbę w swoim domu.

Chłopak, który znalazł list, zniszczył go, ale wcześniej zrobił mu zdjęcie. Obawiał się, że groźba wystraszy rodziców. Jego ojciec twierdzi, że się nie boi, ale zachowuje czujność, a przede wszystkim pragnie chronić najważniejszą osobę w swoim życiu – żonę.

- Donald Trump powinien zostać prezydentem wszystkich Amerykanów. To jego obowiązek. Jeśli chce, żeby Ameryka nadal była potęgą, numerem jeden na świecie, nie może złożyć broni. Naszą siłą jest różnorodność - przekonuje mężczyzna.

Donald Trump odniósł się do tej fali nienawiści w rozmowie z Leslie Stahl w programie "60 Minutes". - Chcę im powiedzieć: nie róbcie tego, ponieważ zamierzam zjednoczyć ten kraj - zaapelował prezydent elekt.

(BB)

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (38)

  ~sambuc : Klamstwo, Irakijczycy, Afganczycy, Syryjczycy, LIbijczycy sie ciesza, ze Trump wspolnie z Putinem wreszcie zakoncza bandyckie wojny USraela Bac sie moga tylko nielegalni islamisci w USA oraz ludobojcy z ISIS.
  19 lis 16 12:48 | ocena: 94%
  Liczba głosów:18
  94%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~sz : Muslimy sami to piszą i cgcą byc podziwiani ,nie można pozwolic by muzułmanie panoszyki sie po innych krajach ze swoja bandycką religią ,
  19 lis 16 11:17 | ocena: 100%
  Liczba głosów:6
  100%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Krolgolisza : Boja się tylko ci muzułmanie ktorych usa sponsorowało, że już sponsorować ich nie bedzie, bo kończy się układ firm zbrojeniowych w usa!
  19 lis 16 10:34 | ocena: 100%
  Liczba głosów:24
  100%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy