#DowiedzSię
Udostępnij
Udostępnij
366

Andrzej Rzepliński: ja bym sobie dał radę z panią Przyłębską

Myślę, że sędziowie dadzą sobie radę. W każdym razie ja bym sobie dał radę z panią Przyłębską - powiedział były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński. Odniósł się w ten sposób do sytuacji wybranych w ubiegłej kadencji Sejmu sędziów TK, legalność wyboru, których zakwestionował Zbigniew Ziobro.

Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj nowelizację ustawy o zgromadzeniach. Zgodność ustawy z konstytucją orzekł kilka dni temu nowy Trybunał Konstytucyjny, do którego wniosek o zbadanie nowych przepisów skierował właśnie prezydent. Trzech sędziów wybranych w poprzedniej kadencji Sejmu - Stanisław Rymar, Piotr Tuleja i Marek Zubik - na wniosek prokuratora generalnego zostało wyłączonych z badania tej nowelizacji.

Były prezes TK prof. Andrzej Rzepliński powiedział, że wyrok został wydany "w procedurze, która jest w sposób zupełnie oczywisty sprzeczna z Konstytucją".

(sp)

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (1414)

  ~a.b6 do ~vcxg: mówisz jak byś co najmniej wiedział coś w tym temacie a wiesz tyle co przy kielichu ze szwagrem dowiesz sie na jakiejś imprezie.Powtarzasz stereotypy które serwują ci politycy ponieważ to oni chcą być bezkarni.To oni wciskają w mediach kit ciemnocie i osiągają cel.Obecnie to oni są bezkarni,są nietykalni bo imunitet,najczęściej bez wykształcenia i to oni tworzą kastę bo są w partii która obroni ich w każdej sytuacji.To oni śmieją się teraz z ciemnego ludu który kupuje każdy kit byle by mu dać jakiegoś wroga.Jak już będą całkowicie bezkarni to wezmą się i za ciebie.Spróbuj tylko im powiedzieć że ci się coś nie podoba.
  19 mar 13:20 | ocena: 73%
  Liczba głosów:135
  73%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~nie : Rok 2005-glosowanie nad kandydatura Rzeplinskiego na RPO-Głosowanie odłożono po tym, jak posłowie PSL, LPR i RKN tuż przed głosowaniem zadali wnioskodawcom kilka pytań, m.in. dotyczących obecności Rzeplińskiego podczas przesłuchania pułkownika SB Adama Pietruszki w sprawie zabójstw ks. Jerzego Popiełuszki i Piotra Bartoszcze.
  Poseł Zygmunt Wrzodak (LPR) powiedział, że na początku 1990 r. w obecności prof. Rzeplińskiego, przed prokuratorem krajowym złożył zeznania ówczesny pułkownik SB Adam Pietruszka (zastępca dyrektora departamentu IV MSW, bezpośredni przełożony zabójców ks. Popiełuszki, skazany w procesie toruńskim na 25 lat więzienia ). "Pan płk. Pietruszka pokazuje (w tych zeznaniach ) cały mechanizm zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki, mówi, kto w MSW zlecił i zamordował Piotra Bartoszcze (...). Co zrobił z tą informacją pan prof. Rzepliński?" - pytał Wrzodak.
  Poseł chciał wiedzieć ponadto, czy prawdą jest, że prof. Rzepliński był członkiem PZPR oraz jak poseł wnioskodawca odnosi się do wypowiedzi, jakiej Rzepliński miał udzielić w 2001 r. Rzepliński miał powiedzieć, że "ma żal do władz komunistycznych, iż tylko 10 Polaków zostało skazanych za mord w Jedwabnem, a powinno co najmniej 100". -https://www.wprost.pl
  19 mar 16:10 | ocena: 79%
  Liczba głosów:39
  79%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  slawek41.58 : Szanowna Pani Prezes nie błysnęła na ostatniej konferencji prasowej . Niestety . Bardziej przypominała panią z targowiska niż poważną osobę , reprezentującą tak szacowna gremium , jakim być powinien TK . Powoli miernota wdziera się wszędzie i co gorsza zdobywa poklask podobnych osobników . Jak w piosence , że prawdziwych Cyganów już nie ma , powoli można zaśpiewać , że zanika nasza prawdziwa inteligencja , a plewy robią za ziarno .
  19 mar 12:42 | ocena: 73%
  Liczba głosów:53
  73%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy