#Fakt
Udostępnij
Udostępnij
1085

Zmiany w wypłatach "500 plus"? Beata Szydło: są różne możliwości

- Mam wrażenie, że komuś w samorządach zależy, żaby te pieniądze nie były wypłacane. My przekazujemy pełną kwotę – zapewniła premier Beata Szydło w rozmowie z Agnieszką Burzyńską, dziennikarką działu politycznego dziennika "Fakt" oraz redaktorem naczelnym Robertem Felusiem. W rozmowie o kłopotach z wypłatami w ramach programu Rodzina 500 plus, premier zasugerowała, że w przyszłości pieniądze dla rodzin mogą być przekazywane w inny sposób.

- Monitorujemy sytuację, pieniądze są dla wszystkich. To kwestia szybkości rozpatrywania wniosków, bo decyzja jest po stronie urzędników – przypomniała premier. - Tam gdzie są opóźnienia i pieniądze nie są wypłacane w terminie, będziemy interweniować – zapewniła Beatra Szydło.

- Będziemy się przyglądali, w jaki sposób samorządy poradziły sobie w realizacji programu Rodzina 500 plus. Być może w przyszłości będziemy w inny sposób wypłacać pieniądze dla rodzin – powiedziała premier Beata Szydło w rozmowie z "Faktem".

W jaki sposób? - Są różne możliwości. Banki już aktywnie uczestniczą w tym projekcie. W przyszłości może to być ZUS albo poczta – zasugerowała premier Szydło.

(MWL)

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (1252)

  ~Karolina : Akurat dziś w telewizji pokazywano panią z warmińsko-mazurskiego, matkę chyba 5 czy 6 dzieci, która pobiera na dzieci dotacje z programu 500+. MOPS odmówił jej w związku z tym wypłacenia zasiłku socjalnego z którego dotychczas rodzina się utrzymywała, bo oboje małżonkowie nie chcieli podjąć żadnej pracy zarobkowej, nawet tej, którą znaleźli im gminni urzędnicy. I ta kobieta miała czelność napisać skargę do premier Szydło, że nie chcą jej wypłacać socjalu dla ubogich. Patologia przekroczyła już wszystkie poziomy absurdu. Nie pozwólmy aby z naszych pieniędzy, tak ciężko zarobionych utrzymywali się ludzie młodzi, którym nie chce się pracować. Ta kobieta była jedną z nich.
  4 cze 16 16:44 | ocena: 91%
  Liczba głosów:1192
  91%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Karol 1954 : Ci co wymyślili 500+ mają zapewniony mają dobry byt i b. dobre emerytury. My STARZY możemy zdychać . Trzeba iść na wybory i ponownie wybrać PIS ,to nam zabiorą 4ooo zł. pogrzebowego. Szkoda słów. Od 1995 roku nie było wyrównania starych portfeli. Ludzie mają po 30-40 lat pracy i mają (stare portfele) od 700-1900 złotych,a ci co poszli po roku 2010 mają o 500-800 złotych więcej przy takiej samej ilości przepracowanych lat. Oni zapomnieli o starych emerytach i rencistach. Przyjdą wybory to się ockną. A ile milionów złotych przeznaczyli na Rydzyka i Św. Dni Młodzieży. To jest ważniejsze niż starzy chorzy ludzie.Przez modlitwy na głodniaka dojdziemy do zdrowia.
  4 cze 16 16:23 | ocena: 88%
  Liczba głosów:454
  88%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~matki polskie : 500+ to dobra zmiana ale za tym powinno iść zmniejszenie vat-u na odzież dziecięca,pampersy i wszystkie artykóły dziecięce.u nas sa bardzo wysokie podatki na te rzeczy a namawiani jesteśmy do rodzenia.w smyku np.kurtka dla dziecka 5-6 letniego kosztuje prawie 200zł,a dziecko przecież rosnie więc pochodzi jeden sezon,tak nie powinno byc.zabawki sa za drogie, obuwie dziecięce które powinno byc z najlepszych materiałów jest bardzo drogie,więc ludzie kupuja tańsze które niszczy stopy dziecka,to powinno byc o wiele tańze.Dlaczego w W.Brytanii nie ma vatu na te artykóły a u nas najwyższy?
  5 cze 16 06:41 | ocena: 97%
  Liczba głosów:40
  97%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy