#Kultura.100
Udostępnij
Udostępnij
27

Protesty przeciwko wręczaniu Cezarów przez Romana Polańskiego

Reżyser Roman Polański będzie przewodniczył tegorocznej gali wręczenia Cezarów - prestiżowych francuskich nagród filmowych. Decyzja Akademii Sztuki i Techniki Filmowej wywołała protesty, zwłaszcza ze strony feministek, z uwagi na dawne oskarżenie reżysera o gwałt. Pod petycją o odwołanie Polańskiego z tej funkcji podpisało się już prawie 40 tys. osób.

"Wybór reżysera jest obrazą kobiet i cierpienia, jakiemu bywają poddawane, obrazą wszystkich ofiar gwałtu" - czytamy w uzasadnieniu. O sprawie wypowiedziała się także francuska minister kultury.

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (583)

  ~normalny : Przecież to jest idiotyzm. Ile ta dziewczyna miała lat ? Zdaje się że 16. Z tego co czytałem to było z niej niezłe ziółko. Narkotyki, wódka, a przede wszystkim nakręciła kilka filmów pornograficznych. Poszła na chatę z reżyserem Polańskim gdzie zażywali narkotyki i pili alkohol. Potem jak to w Ameryce, zachciało jej się kasy to wniosła oskarżenie. Kto by się takim "gwałtem" przejmował w sytuacji gdy wokół mamy pełno prawdziwych gwałtów na kobietach które są napadane na ulicach. Akcja przeciw Polańskiemu przypomina krucjatę w obronie czci prostytutki próbującej naciągnąć na kasę posła Samoobrony w Brukseli. Stary wyświechtany numer z szantażem a ile było gadania w mediach, aż się niedobrze robiło.
  20 sty 21:10 | ocena: 53%
  Liczba głosów:1009
  53%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~oburzony : Do wszystkich obrońców tych, którzy wykorzystują dzieci. Nie ma znaczenia, czy lolitka, czy ziółko itd. Jeśli dziecko ma 12-13 czy 14 lat jest nadal dzieckiem i pisanie, że sama sobie winna, że chciała itd. jest czymś absurdalnym. To dorosły, który decyduje się na współżycie z dzieckiem jest odpowiedzialny za ten czym!!! Wyobraź sobie jeden z drugim, że masz bardzo dojrzale wyglądającą córkę, która idzie z jakimś facetem do łóżka. Córka jest winna??? Nie!!! Ten, który z nią idzie do tego łóżka. Punkt i nie ma dyskusji.
  21 sty 11:04 | ocena: 70%
  Liczba głosów:176
  70%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Ona : Obrazą kobiet????? Niech się lepiej te wszystkie glupie feministki zapytaja matki tej nastolatki gdzie ona byla skoro SAMA puscila wlasna niepelnoletnia corke do domu pelnym starszych od niej mezczyzn! Niezapominajmy, ze matka owej nastolatki bardzo chciala, zeby corka zrobila kariere w filmie. Nic dodac, nic ujac. Poza tym co sie teraz wypowiadaja i protestuja jakies feministki i inni skoro panna nastolatka (juz nie nastolatka obecnie) sama wybaczyla?????
  20 sty 21:26 | ocena: 69%
  Liczba głosów:702
  69%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy