#Lifestyle.100
Udostępnij
Udostępnij
432

Jak spowiadają się Polacy?

Praktykujący katolik ma obowiązek przystępować do spowiedzi przynajmniej raz w roku. Jak jednak wygląda to w praktyce? Ilu Polaków przystępuje do sakramentu spowiedzi? Do jakich grzechów najbardziej nie lubimy się przyznawać? I jakich "występków" nie uznajemy za grzech? Wszystkiego o spowiedzi, w tym "spowiedzi po polsku", dowiecie się z naszego wideo.

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (203)

  ~kat olik : To najlepszy wynalazek moich ulubieńców !
  Gdy w VIII wieku Watykan zorientował się, że bardzo dużo pieniędzy idzie na płatnych donosicieli wpadł na genialny pomysł. Przecież można sprawić, by owieczki same złożyły na siebie donos. Za darmo i na klęczkach. I jeszcze będą prosiły o wysłuchanie. I tak w VIII wieku na soborze/ tak, tak drogie owieczki to nie Chrystus / wprowadzono samodenuncjację panu w czerni siedzącemu w drewnianej skrzynce.
  2 lis 16 13:28 | ocena: 87%
  Liczba głosów:256
  87%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Zgred do ~Finwal: Skoro forma jest sprawą drugorzędną to po co zmuszanie wiernych do spowiedzi nausznej ? Dlaczego nie wystarczy spowiedź powszechna czy osobista we własnym sumieniu. Kim jest sukienkowy aby decydować które grzechy mi odpuścić, a które nie ? Pomijam kolejny absurd. Nawet morderca czy gwałciciel ma prawo do uzyskania rozgrzeszenia gdy podobno żałuje za grzechy. Natomiast jak ja sie rozwiodę to w życiu z tego tytułu rozgrzeszenia nie dostanę. Rozwodnik wg KK to większy zbrodniarz od mordercy czy pedofila
  3 lis 16 10:45 | ocena: 91%
  Liczba głosów:137
  91%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~uwolniona : Biblia tez mowi ,ze lepiej z madrym zgubic niz z prostaczkiem znalezc. I ja tego sie trzymam ludzie glupich i tepych.
  Biblia tez mowi o tym, jak BOg ukaral tego,ktory nie umial pomnozyc wlasnego majatku , polecam przypowiesc jak Bog rozdal 3 osobom ta sama ilosc pieniedzy i ten ktory pomnozyl to najberdziej ( bo uzyl wlasnego rozumu, a nie prosil o datki, zaislki 500plus i inne) zostal przez Boga mianowany zarzadca wszystkich 3 a ten co zakopal i odkopal po czasie ( juz nie mowiac ,zeby zadal jeszcze 500plus) zostal skarcony.
  3 lis 16 11:24 | ocena: 92%
  Liczba głosów:13
  92%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy