#Moto.100
Udostępnij
Udostępnij
15

12 trików handlarzy

Szukasz używanego samochodu? Szanse, że trafisz na osoby, które chcą cię oskubać z pieniędzy, są naprawdę duże. Oto najczęstsze sztuczki stosowane przez nie zawsze uczciwych sprzedawców aut.

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (70)

  slawekkuba : Gdyby amatorzy kupna autka z Zachodu zadali sobie trud obejrzenia ogłoszeń o sprzedaży samochodów w Niemczech, Francji, Holandii, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii itd. , to by stwierdzili, że samochód określonej marki i rocznika z drugiej czy kolejnej ręki, kosztuje tam jakieś minimum 10 - 20% więcej niż u nas. Samochód w dobrym stanie, z pewną przeszłością i w dobrej cenie, znajduje nabywcę tam - wśród rodziny, sąsiadów, znajomych. Samochód "z Zachodu" sprzedawany u nas w "korzystnej cenie" po prostu MUSI być po poważnej awarii lub dzwonie i po szybkim i tanim ukryciu wynikających z tego mankamentów. Albo przynajmniej po cofnięciu licznika o jakieś 100 - 200 tys km i z koniecznością rychłych dużych wydatków na turbinę, wtryski, dwumas itd. Handlarz nie po to handluje, żeby robić dobrze klientowi. A książeczki obsługi lepsze od oryginału niektórzy produkują na miejscu i do ręki.
  1 gru 16 22:40 | ocena: 91%
  Liczba głosów:170
  91%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Zdenek Smetana : Zanim kupi się auto sprowadzone z zagranicy trzeba zerknąć w jakiej cenie są wystawione na tamtejszym rynku, tj. rocznik, przebieg, wyposażenie itp.. i porównać z ceną jaką mamy zapłacić. Jeżeli wyjdzie różnica tj. że kupujemy w super cenie (okazja) to na tym samym portalu wbijamy cenę za którą kupujemy w PL pomniejszając o jakieś 10% (zarobek dla sprzedającego) i oglądamy jaki egzemplarz jest w ofercie (przeważnie wrak lub złom). A wystarczy sprawdzić ile kosztuje dane auto z pochodzenia salon PL i dołożyć trochę więcej i mieć auto w miarę pewne, możliwość sprawdzenia prawie wszystkiego itp. Niestety większość aut sprowadzonych z zachodu UE jest wyposażone w dużo więcej elektroniki, osprzętu typu zsuwane dachy, czujniki zmierzchu, deszczu, fabryczne nawigacje za które się płaci a są tak potrzebne jak przysłowiowa dziura w moście a mogą geberować niepotrzebne koszty. Trzeba pamiętać, że na samochodach nie ma okazji i czasami lepiej dać więcej i jeździć niż dać mniej i zwiedzać serwisy szukając najtańczego żeby nie zbankrutować, o to moje prywatne zdanie. Pozdrawiam
  4 gru 16 00:11 | ocena: 87%
  Liczba głosów:32
  87%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~df fb : Nigdy w życiu nie kupię samochodu od złomiarza kryminalisty. !!! Czas na uregulowania prawne i ich egzekwowanie!! Oszust jest zawsze oszustem i powinien siedzieć w pace. Tylko w Polsce machloje na skalę krajową i kompletna bezkarność. Co z tego , że ceny samochodów będą porównywalne z cenami na zachodzie. ? to będą . Polacy będą kupowali auto takie na jakie ich stać . Ale przynajmniej będą znali ich stan faktyczny. A i ceny używanych w Niemczech spadną , bo będzie mniejszy popyt na złomowcach.
  Kompletna patologia . Jedna goni drugą. Klepanie szrotu po stodołach nakręca rynek kradzionych i rozbieranych na części samochodów. Połówek, ćwiartek itd... A jeszcze taki bezczelny oszust powie, że Polacy są sami sobie winni , bo chcą być oszukiwani. Szczyt łajdactwa.!!!!
  1 gru 16 18:41 | ocena: 86%
  Liczba głosów:193
  86%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy