#Moto.100
Udostępnij
Udostępnij
31

Wady i zalety systemu start-stop

Coraz więcej samochodów wyposażonych jest w system start-stop, który z założenia ma oszczędzać paliwo. Faktycznie, zmniejsza on apetyt na benzynę lub olej napędowy, ale czasem są to wartości rzędu dziesiątych części litra na 100 km. A czasem jeszcze mniejsze. Wyjaśniamy, jak działa system-start stop i czy rzeczywiście może mieć zgubny wpływ na silnik? W jakich warunkach lepiej nie korzystać z tego systemu, a kiedy może faktycznie ograniczyć zużycie paliwa?

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (167)

  ~dnc : Ostatnio widziałem takie auto. Stało w korku. Korek miał ok 100 metrów długości. Auta poruszały się co kilka metrów i potem stop. To auto na odcinku tych 100 metrów włączało silnik chyba ze 30 razy. Wiem bo stałem na chodniku i patrzyłem na nie. A start silnika słychać nawet mimo korka i pracy silników innych aut. Mnie ciekawi także jak to się ma do akumulatora, który przecież nie naładuje w kilka sekund po każdorazowym odpaleniu, który zabiera kilka procent energii. Mom zdaniem system start-stop powinien mieć dożywotnią gwarancje. Jeśli iw tym okresie padnie ci akumulator rozrusznik lub zatrze silnik, to producent na swój koszt by to wymieniał. Wtedy by to miało sens. Bo dlaczego ja mam płacić za naprawę systemu, który zużywa silnik i osprzęt mocniej niż silnik pracujący cały czas. To już lepsze by było by zamiast tego były w kołach 2 silniki elektryczne, które by poruszały autem w takich warunkach. Te by się zużywał akumulator, ale silnik by nie pracował. Rozrusznik nie zużywał.
  18 lut 11:58 | ocena: 85%
  Liczba głosów:199
  85%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Prawda o Start Stop : Zalety - brak. Wad natomiast cała długa lista. A najważniejsze, że producenci zarobią na produkcji i wymianie części, drogie naprawy, zatrucie środowiska produkcją dodatkowego złomu na wymianę. Jedna wielka ściema. Poza tym kłamstwa w materii ekologii. Każdy sto i rozruch generuje silnie toksyczne gazy, zaznaczam TOKSYCZNE. Silnik musiał by pracować kilka minut aby tyle ich wytworzyć. Zatem lepeij niech się kręci i produkuje te CO2.
  17 lut 13:51 | ocena: 87%
  Liczba głosów:185
  87%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~stary szofer : Przez dziesięciolecia nic się nie zmieniło jeśli chodzi o zmniejszenie zużycie paliwa. To jest tylko fikcja. Samochód Warszawa M20 - auto 2 tonowe, z silnikiem dolnozaworowym miało zużycie paliwa 10 l. Nowszy model Warszawy M223, z silnikiem górnozaworowym już 13 litrów, Samochód ciężarowy Żuk -14 litrów i jeszcze kierowcy sprzedawali "na lewo" oszczędności. Posiadam 40 letnie auto Wołga GAZ 24, 2-tonowe i jest w stanie wyrobić się w 11 l benzyny.
  18 lut 11:08 | ocena: 88%
  Liczba głosów:160
  88%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy