#Nauka.100
Udostępnij
Udostępnij
29

Jak powstaje smog?

Aby można było mówić o smogu muszą wystąpić dwa zjawiska: znaieczyszczenie powietrza oraz bezwietrzna pogoda.

Wyżowe ciśnienie przytrzymuje zanieczyszczenia nisko nad ziemią i sprawiają, że te nie mogą się ulatniać. Jakie są tego konsekwencje?

(sp)

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (74)

  ~Marcin : Propaganda niemiecka onet.pl w natarciu. Cała Polska w smogu nawet w puszczach i lasach wszędzie nigdzie się nie schowasz przed smogiem. Na szczęście są po sąsiedzku Niemcy gdzie nie znajdziesz odrobiny smogu nawet w zagłębiu ruhry jest czystsze powietrze. Niech ciemni Polacy czytają te brednie może uwierzą. Kłamstwo powtórzone wiele razy staje się prawdą.
  12 mar 10:48 | ocena: 83%
  Liczba głosów:18
  83%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~toja : Mieszkam w dzielnicy, która zawsze była nazywana dzielnicą robotniczą - okalały ja wielkie zakłady produkcyjne, ludzie palili w piecach i jakoś wtedy smogu nie było. Na parapecie osadzały się sadze i to wszystko. W czasir zimy wszystkie kominy dymiły, te domowe i te z zakładów. Teraz Zakłady zostały zniszczone, domowe kominy bardzo rzadko widać jak dymią, a tu nas informują o smogu z domowych pieców - wielka bzdura i kłamstwo.
  12 mar 12:44 | ocena: 71%
  Liczba głosów:21
  71%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~senior... : Ktoś tu twierdzi, że samochody nie powodują smogu... Policz sobie 150 tyś samochodów po przejechaniu jednego kilometra pozostawia ok. trzy całkowicie zdarte opony, ok. trzy komplety całkowicie zdartych okładzin hamulcowych, do tego asfalt osiadłe pyły z kominów i to wszystko ruchem samochodów unoszone w powietrze. Jeżeli deszcz nie pada to naskłada się tego trochę. Wystarczy?
  12 mar 10:46 | ocena: 77%
  Liczba głosów:9
  77%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy