#News
Udostępnij
Udostępnij
6

Donald Trump: Rosja jest podstępna. Nie mam z nią nic wspólnego

- Od lat nie wykonałem telefonu do Rosji. Nie rozmawiałem z Rosjanami. Nie, żebym miał coś przeciwko temu, ale po prostu nie miałem takiej okazji – powiedział Donald Trump. Prezydent USA po raz kolejny pytany był o jego związki z Rosją. Trump stwierdził, że Rosja jest "podstępna" i zapewnił, że nie ma z nią nic wspólnego.

Dodał, że w ostatnim czasie dwukrotnie rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. - Zadzwonił do mnie w dniu wyborów oraz kilka dni temu w dniu zaprzysiężenia. Mówiłem wam o tym. Odbyliśmy bardzo udane rozmowy. (...) Jednak nie mam nic wspólnego z Rosją – mówił Trump.

Prezydent USA odniósł się także do oskarżeń dziennika "New York Times", który poinformował ostatnio, że szef sztabu wyborczego Trumpa Paul Manafort miał otrzymać blisko 13 mln dolarów w gotówce za doradzanie ówczesnemu prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Janukowiczowi.

- Co do Paula Manaforta, on zaprzeczył wszystkim oskarżeniom. Zaprzeczył. Wszyscy wiedzieli, że przez jakiś czas był konsultantem w tamtym rejonie świata, ale nie w Rosji. Wydaje mi się, że współpracował z Ukrainą lub ludźmi zajmującymi się ich interesami. Wszyscy o tym wiedzieli – stwierdził Trump.

Sprawą Manaforta zajmuje się jednak ukraińskie biuro antykorupcyjne. Bada ono m.in. powiązania pomiędzy szefem sztabu Trumpa a rosyjskim oligarchą Olegiem Dieripaską, prywatnie przyjacielem Władimira Putina.

(RC)

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (358)

  ~adam : Tym czasem Rosja, do czerwca, spłaci ostatnia ratę zadłużenia zewnętrznego ZSRR w wysokości 125 milionów dolarów. Mają we własnych rękach swój system finansowy, bank centralny wręcz wzorcowo działał w warunkach sankcji (zdanie zachodnich ekspertów). Rosja jest rzeczywiście niepodległym państwem, któremu nikt nie będzie mówił, co ma robić, w odróżnieniu o większości innych. To bardzo wpienia imperium demokracji
  17 lut 09:18 | ocena: 75%
  Liczba głosów:248
  75%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~ja do ~toper8: A Irak ??? Też ich tam nie było ?? Na Ukrainie też nie ma praktycznie Rosjan (tzn. wojsk, bo ludność była tam od wieków ). Uważasz, że Amerykanie maja prawo mieszać się do Iraku gdzie nie mieszka żaden Amerykanin, Irak nigdy nie nalezał do USA, tysiące kilometrów od USA, wymyślać dowody (zginęło tam ponad 200 tys ludzi) ; natomiast Rosja nie może mieszać się w sprawy przygranicznej Ukrainy na terenach gdzie większość stanowią Rosjanie i gdy te tereny przez przypadek trafiły na Ukrainę, gdy nacjonalistyczne-faszystowskie , wybrane przez majdan "władze" zapowiadają utrudnienia dla innych nacji innych niż ukraińskie ??
  17 lut 09:56 | ocena: 79%
  Liczba głosów:134
  79%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  mararkad : To się nazywa strategią usypiania czujności przeciwników Rosji na świecie. Trump wie, że chcąc odnieść sukces na arenie międzynarodowej nie może się uwikłać w konflikt z Rosją bo ta jest w stanie torpedować wszelkie jego posunięcia. Tak więc jedynym rozsądnym wyjściem jest współpraca na warunkach równego partnerstwa. Skorzysta na tym i USA i Rosja i reszta świata. O Krymie pisał nie będę bo ten temat jest już zamknięty.
  17 lut 08:49 | ocena: 82%
  Liczba głosów:171
  82%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy