#News
Udostępnij
Udostępnij
0

Dwustutonowy kamień runął na drogę w Oregonie

By udrożnić przejazd w Oregon City, drogowcy użyli materiałów wybuchowych i rozsadzili skałę, zamieniając ją w drobny gruz. Po kilku godzinach sprzątania droga była już przejezdna. Wszystko nagrano kamerą.

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (196)

  ~terenowy obserwator do ~healer: No, ja myślę, że ty i tak za szybko to wszystko przedstawiasz. Niebagatelne byłoby na samym początku ustalenie właściciela gruntu, a w przypadku gdyby nie żył ustalenie wszystkich jego spadkobierców. Ktoś także musiałby złożyć wniosek na piśmie o możliwość wysadzenia i uprzątnięcia skały. Do wszystkich musiałyby zostać wysłane urzędowe pisma, również do tych mieszkających w RPA, Kanadzie albo w Chile obowiązkowo z potwierdzeniem odbioru. Gdyby to się nie powiodło po pół roku ustanowiono by dla nieobecnych kuratora z urzędu, który po kolejnych 6 miesiącach stwierdziłby, że jednak bez obecności ww "zainteresowanych" można podjąć dalsze kroki, tzn przystąpić do rozpatrzenia wniosku o rozbicie skały. Zapewne nie bez znaczenia byłoby zaświadczenie o nr buta sapera i o wykształceniu jego rodziców. Gdyby już udało się odpalić ładunek, to z powodu sporów kompetencyjnych w kwestii upoważnienia do podjęcia takich działań oraz poniesienia kosztów paliwa i wynajmu sprzętu, sprzątanie gruzu trwałoby nie krócej niż 2 lata.
  2 kwi 13:40 | ocena: 94%
  Liczba głosów:56
  94%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~healer : u nas droga byłaby zablokowana przez kilka miesięcy. Najpierw kilka instytutów opracowywałoby metody pozbycia się głazu. Potem odpowiednia komisja wybrałaby "optymalne rozwiązanie". Potem pracowano by w pocie czoła nad dokumentacją przetargową , rozpisano przetarg, zebrano oferty, wybrano najlepszą firmę. Inne złożyły by odwołania więc przetarg trzeba by powtórzyć. Wybrana w końcu firma zbankrutowałaby zaraz po wyborze i procedurę trzeba by powtórzyć.
  2 kwi 10:38 | ocena: 92%
  Liczba głosów:178
  92%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Sarion : Kamień?? Mnie uczyli kiedyś, że takiej wielkości kamienie mają nazwy głazów.
  1 kwi 21:25 | ocena: 94%
  Liczba głosów:159
  94%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy