#News
Udostępnij
Udostępnij
57

Miał tu powstać nazistowski ośrodek wypoczynkowy, są luksusowe apartamenty

Prora - kontrowersyjny moloch, rozciągający się na długości 4,5 km, położony jest we wschodniej części Niemiec. Ostatnio ośrodek został objęty projektem rewitalizacyjnym. Obiekt zbudowano na polecenie Adolfa Hitlera. Przywódca nazistowskich Niemiec zamierzał powołać do życia gigantyczny ośrodek wypoczynkowy służący indoktrynacji mieszkańców Trzeciej Rzeszy. Niedawno ruszył projekt przebudowy bloków w nowoczesne apartamenty.

Budowę kompleksu przerwano po wybuchu II wojny światowej w 1939 roku. Gdy obiekt znalazł się w Niemieckiej Republice Demokratycznej, został zamieniony na tajne koszary.

Teraz przekształcono go na apartamenty. Ceny mieszkań wynoszą od 350-650 tysięcy euro. 95 procent z nich zostało już sprzedanych.

To nie pierwszy obiekt znajdujący się na terenie Niemiec, który niegdyś służył partii nazistowskiej, a dziś znalazł nowe zastosowanie. Słynne "Orle Gniazdo" położone w Alpach Bawarskich, było prezentem na 50. urodziny nazistowskiego przywódcy. Dziś służy jako restauracja, zapewniająca rozległą górską panoramę.

Kolejnym jest przebudowane w okresie Trzeciej Rzeszy berlińskie lotnisko Tempelhof, które zostało zamienione w olbrzymi park wypoczynkowy, w którym relaksuje się wielu berlińczyków.

(NZ)

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (43)

  ~Lech : Przypominam ,że Prora znajduje się na Rugii która była największą zachodniosłowiańską wyspą na Bałtyku zamieszkaną w Średniowieczu przez lechickie plemię Ranów. W 1168 r. Rugia została podbita przez Duńczyków ,którzy zniszczyli wówczas Arkonę i znajdującą się tam ostatnią na Połabiu świątynię Świętowita (dla niektórych Światowida). Ranowie zostali wówczas przymusowo schrystianizowani ,a następnie stopniowo zgermanizowani i ostatecznie zniemczeni. W 1404 r. zmarła na Rugii ostatnia kobieta mówiąca językiem lechickich Ranów. https://pl.wikipedia.org , http://www.google.pl , https://pl.wikipedia.org
  8 wrz 16 22:59 | ocena: 100%
  Liczba głosów:12
  100%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~\\ : Prora -Rugia byłem tam dwa lata temu w jednym z budynków jest hotel !! Nikt kto tam nie był nie może sobie tego wyobrazić . To jest po prostu piękne fascynujące jak można cos takiego wybudować! Hale sportowe i baseny na parterze maja rozmiary olimpijskie.Mieszkałem w hotelu dwa pokoje i aneks kuchenny z salonem o powierzchni ponad 80 m /2.Przez trzy tygodnie zobaczyłem może 20 % obiektów .To jest jeden chyba największy w Europie plac budowy . Zieleń i cisza bliskość morza to po prostu Raj .Za trzy tygodniowe wczasy z żoną i dzieckiem oraz dwoma psami i ful wypas jedzeniem zapłaciłem 1380 euro .Już mam zamówione wczasy na 2017 rok.
  1 wrz 16 09:16 | ocena: 62%
  Liczba głosów:27
  62%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~KODRODRO : 1 . czy ci mityczni " naz iści " to to samo co $$y jonisci , komu ni$ci ?
  2 . ośrodek wyremontowac i oddać biednym z nowoczesnymi smartfonami naje źdźcom i$$lamskim dodać każdego po 5 biusciastych blondynek germańskich ( z powodu braku wystarczajacej ilości kóz ) po 3 nowoczesne samochody . Oczywiście wszystko na koszt makreli
  a koszty ona będzie starła się przezucic na inne państwa unii jewr opejskiej
  Dostanie bez wątpienia kopa w d…


  Aleksander Sołżenicyn w książce Archipelag Gułag poinformował niedowie- rzający świat, że oszaleli krwią żydowscy terroryści zamordowali 66 mln lu- dzi w Rosji od 1918 do 1957!

  Sołżenicyn przytoczył rozkaz Cze-ka nr 10, wydany w dniu 8 stycznia 1921: „W celu zintensyfikowania represji wobec burżuazji”. Był to rozkaz, który był podstawą do zakładania strasznych syberyjskich obozów – Kołyma i wiele innych.

  ---->> h ttp://www.petitiongo.org/pl/petition/zdelegalizowac-w-polsce-dzialalnosc-wszystkich-fun
  h ttp://businessinsider.com.pl/finanse/george-soros-stawia-na-krach-amerykanskiej-gieldy/ncq7w1c
  h ttps://mobile.twitter.com/hashtag/SorosLeak?src=hash
  h ttps://youtu.be/-4wlxQlpPdU

  Ciekawe :
  h ttps://forumemjot.wordpress.com/zydzi-i-goje/

  h ttps://www.washingtonpost.com/news/checkpoint/wp/2016/08/29/photographer-of-controversial-ukrainian-combat-photo-dismissed-from-duties/
  31 sie 16 21:53 | ocena: 100%
  Liczba głosów:48
  43%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy