#News
Udostępnij
Udostępnij
356

Nowa Huta z lotu ptaka. Nagranie robi wrażenie

Kiedyś była osobnym, zaprojektowanym od podstaw miastem, ale od 1951 roku została włączona do Krakowa. Nowa Huta została wybudowana dla pracowników Huty. Dziś jest największą dzielnicą Krakowa. Tak wygląda z lotu ptaka.

W Nowej Hucie naprawdę można się zakochać, a przy okazji dobrze zjeść i świetnie się bawić - przekonują twórcy Hip Huty, pierwszego lifestyle'owego bloga o największej dzielnicy Krakowa. Można znaleźć na nim recenzje nowohuckich restauracji i kawiarni oraz opisy najciekawszych wydarzeń kulturalnych. Gdzie trzeba bywać "w NH" dowiecie się właśnie stąd.

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (346)

  ~gośc : Zobaczcie jakie byly madre plany zabudowy Nowej Huty , juz w tamtych latach zaplanowano duza przestrzeń, szerokie ulice, duzo zieleni, kompleks zabudowania i duzo mieszkań, piekne place, ronda. To nie dzisiejsze badziewia , gdzie rondo jest takie ze nie mozna wiechac samochodem o dlugości 5 m. Dziady sa obecnie a nie planiści i architekci. Gdy by budynki byly odswiezone, odmalowane i zdjęcia wykonane w wiosna to mozna by bylo piwiedzię ze jest to bardzo piekne miasto. Kto się ze mnąnjie zgadza to jest uwsteczniony o conajmniej 100 lat do tylu bo zabudowa i ulice , place sa z lat juz 2020 r.
  11 mar 15 20:49 | ocena: 91%
  Liczba głosów:145
  91%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~stare czasy : .... i pare metrow dalej w glab Aleji Roz, po lewj stronie jest Stylowa, a kolo Stylowej jest brama prowadzaca na podworko Centrum C - a tam piaskownica w ktorej machalem pikuty i rzucalem 50 groszowki do dolka - gdzie na trzpaku mozna bylo powiwijac, spalic pare choinek wyrzuconych z okien po swietach, poganiac w wojne albo pojarac w bramie pierwszego sporta. Stara Nowa Huta. Zespolu, ubawy, podrywy, Kisiel rzadzacy na Skarpie, Zbyszek Rosa ( byk ) wchodacy do Stylowej na wdechu, nieiwdomy pan Zbyszek grajacy na pianie do 11 - a potem 4 -ka na Berze. Taaaak . pamietam... Bodek B. Centrum C blok 4
  11 mar 15 20:17 | ocena: 90%
  Liczba głosów:60
  90%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~nowohucianin : Jeszcze parę lat temu, wypowiedzi na forach mówiły że NH to slamsy i zaścianek Krakowa. Gdy sprzedawałem mieszkanie nikt z pośredników tego nie potwierdził a i dziś już nie ma takich wpisów. Pracowałem w hucie Lenina, miałem przyjaciół, wychowywałem się w HN, Trochę mnie przytłacza to budownictwo bo lubię nowoczesne formy. Dlatego mieszkam za miastem w domku. Ale zawsze jak przejeżdżam przez NH, jadę wolno z nastalgią wspominam tamte lata mmm... aż łezka kręci się w oku zawsze... na zawsze... kocham Nową Hutę....
  11 mar 15 22:35 | ocena: 94%
  Liczba głosów:18
  94%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy