#News
Udostępnij
Udostępnij
0

Protest przeciw brutalności policji. Starcia z demonstrantami w Paryżu

W stolicy Francji doszło do kolejnej demonstracji po gwałcie na 22-latku. Zamaskowane grupy młodych ludzi wyszły na ulice miasta, niszcząc wiaty na przystankach, wybijając szyby w oknach bloków mieszkalnych, sklepów, restauracji i podpalając kubły ze śmieciami. Napastnicy zaatakowali policję, która użyła gazu łzawiącego.

Uczestnicy nie kryli swojej złości wobec policjantów. Jedna z biorących udział w pochodzie krzyczała, że teraz obawia się "wszystkiego najgorszego", bo nie ma już sprawiedliwości. Mówiła, że ona i znane jej kobiety boją się o swoje dzieci.

Rewolta wyrażająca się od blisko dwóch tygodni w aktach przemocy na tzw. trudnych przedmieściach ukazuje - zdaniem wielu ekspertów i publicystów - nieodwracalny rozłam w społeczeństwie francuskim.

(pm)

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (14)

  ~taka prawda : BIAŁY RASIZM polityków PO i Nowoczesnej - islamizacja Polski oraz realizacja planu Kalergi w retoryce polityków PO i Nowoczesnej.

  Politycy PO i Nowoczesnej domagają się przyjęcia przez Polskę muzułmańskich imigrantów z biednych i zacofanych krajów Afryki i Bliskiego Wschodu, upatrując w nich potencjał na ubogacenie polskiego społeczeństwa. Jednocześnie relatywizują zamachy terrorystyczne dokonywane w Europie Zachodniej przez islamistów, szukając ich przyczyn w nacjonalizmie i ksenofobii autochtonów.

  Należy zadać sobie pytanie - czy chciał(a)bym zwiększenia wymiaru pracy, przesunięcia wieku emerytalnego do ok. 80 roku życia, czy też likwidację wolnych sobót?
  Utrzymanie imigrantów muzułmańskich kosztuje. Oni muszą mieć mieszkanie, fundusze na jego utrzymanie. Muszą mieć regularne "kieszonkowe" na własne potrzeby, a także pełną lodówkę i włożyć coś do garnka. PO i Nowoczesna chcą, by Polacy nie tylko przyjmowali islamistów, lecz również na nich pracowali.

  https://www.facebook.com
  16 lut 11:51 | ocena: 88%
  Liczba głosów:18
  88%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~taka prawda : Lewactwo, geje i lesbijki... to kategorie społeczne, których byt uzależniony jest od silnej, nacjonalistycznej władzy. Bez niej byście wyginęli, gdyż nie potrafilibyście sami zapewnić sobie bytu, gdyż pozbawieni jesteście instynktu samozachowawczego. Deprecjonujecie zagrożenia. Nie macie wykształconej odpowiedzialności za życie swoje, a tym bardziej przyszłych pokoleń. Patrzycie na świat w różowych okularach, sądząc iż odmienne kultury mogą żyć obok siebie. Tak mocno wierzycie w tą utopijną wizję świata, iż zupełnie oderwaliście się od społecznej rzeczywistości. Babracie się w bagnie własnych odmętów ideologicznych, nie przyjmując do wiadomości racjonalnej argumentacji i żelaznych faktów.
  16 lut 11:50 | ocena: 85%
  Liczba głosów:21
  85%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~fafafa : To w końcu protest czy demolowanie miasta bo to raczej dwie różne rzeczy są .
  16 lut 11:43 | ocena: 94%
  Liczba głosów:17
  94%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy