#News
Udostępnij
Udostępnij
4

Stare dęby, brzozy i topole idą na ścięcie. Mieszkańcy Osowa są oburzeni

Na szczecińskim Osowie - osiedlu domków jednorodzinnych - trwa wycinka kilkudziesięciu drzew. Niepokoi to jego mieszkańców. - Wielkie, powalone drzewa, które rosły kilkadziesiąt lat, to przykry widok. Mieliśmy drzewa, a zostały nam trociny - mówią. Jak informują osoby odpowiedzialne na wycinkę - jest to działka rolna, a nie budowlana, wiec wszystko odbywa się zgodnie z nowym prawem.

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (21)

  ~Gaja : Proszę zasadzić własne drzewa, będą państwo mieli zielono. Nieuczciwym jest zmuszać sąsiada aby zapewnił nam zieleń. Gmina powinna dbać o zieleń w mieście jak również tworzyć miejsca zielone w formie alei, parków skwerów, a nie wysługiwać się mieszkańcami i ingerować w ich prawo własności. Jak ktoś ma duże drzewo w ogrodzie przed domem to zień jest fajna, wszystkim pasuje, ale już liście z chodnika grabi sam właściciel i kombinuje co z nimi zrobić bo pojemniki na zieleninę (wywóz odpadów zielonych) są płatne. Nie ma wtedy obrońców zieleni. Jak jest wiatr, wichura to właściciel takiego drzewa modli się, aby gałąź z jego wspaniałego drzewa komuś nie spadła na głowę, bo oczywiście będzie to jego wina. Odszkodowanie, kary za brak pielęgnacji drzewa itd. Jak chce podciąć gałęzie to korowód w urzędzie bo wszyscy chronią jego drzewo, a jeszcze zapłacić za firmę która dokona wycinki. Fajnie cudzymi rękami, na czyiś koszt dbać o zieleń... hipokryzja jakiej mało...
  28 lut 08:17 | ocena: 78%
  Liczba głosów:60
  78%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Klaus Ampler : Topola niezbyt ładne w wyglądzie drzewo szybko rosnące i mało wartościowe, chyba, że na opał.
  Brzoza ładne w wyglądzie drzewo, szybko rosnące, wartościowe pod względem farmaceutycznym na pewno bardziej przydatne niż topola.
  Najbardziej to szkoda dębów. Bardzo wartościowe drzewo pod każdym względem.
  Nasadzają topole dla ich szybkiego wzrostu, ale ja bym większość topoli powycinał. A do tego w czasie kwitnienia zaśmieca całą okolicę i jest zdradliwa dla alergików.
  28 lut 11:38 | ocena: 72%
  Liczba głosów:11
  72%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Jak ten Naród zrozumieć???? : Był zakaz wycinania drzew narzekali wszyscy Zakaz zniesiono znowu narzekania .Przecież ustawa tych drzew nie wycina Sami to robicie , sami te drzewa wycinacie a narzekacie na złą ustawę .
  28 lut 11:47 | ocena: 100%
  Liczba głosów:7
  100%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy