#Onet100"
Udostępnij
Udostępnij
18

Skok wszech czasów. Łupem złodziei padły białe kruki o wartości ok. 10 mln zł

Troje złodziei ukradło pod koniec stycznia w Feltham pod Londynem 160 książek. Ich łączna wartość to ok. 10 mln zł. Wiele z nich datowanych jest na XV i XVI wiek. Wśród skradzionych białych kruków są m.in. dzieła Isaaka Newtona, Leonarda da Vinci czy Galileusza. Łupem rabusiów padła również praca Mikołaja Kopernika "O obrotach sfer niebieskich", która warta jest ok. milion złotych. Zdaniem ekspertów i właścicieli dzieł była to kradzież na zlecenie.

(BB)

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (134)

  ~ręce_opadają do ~pees: Człowieku, czy ty taki mało mądry na prawdę jesteś, czy tylko udajesz ? Książkę wydrukowano i sprzedawano. Ktoś ją kupił i trafiła do Anglii, co w tym dziwnego ? To nie jest polska książka, tylko książka autorstwa ówczesnego astronoma, napisana w ówczesnym języku nauki - po łacinie i wydrukowana dla ówczesnych naukowców z różnych krajów. Twoje domniemania, że książki Kopernika powinny się znajdować wyłącznie w Polsce świadczą o kompletnym odmóżdżeniu jakie nastąpiło w twojej czaszce.
  15 lut 09:29 | ocena: 96%
  Liczba głosów:29
  96%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~to_tyle do ~do ignoranta ( BB ): Co ty bredzisz, człowieku ??? Od kiedy to "biały kruk" dotyczy książek wydanych po 1800 roku ???
  Biały kruk to określenie zresztą nie tylko książki, ale każdego unikatu czy osobliwości. Białym krukiem może być również moneta, mebel, egzemplarz dawnej broni itp.
  Samo określenie "biały kruk" pochodzi z satyr Juwenalisa, poety rzymskiego z I wieku n.e. i było używane już od stuleci, więc twój wymysł, ze dotyczy książek wydanych po roku 1800 jest po prostu śmieszny.
  15 lut 09:15 | ocena: 98%
  Liczba głosów:81
  98%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~vtjk777 do ~do ignoranta ( BB ): Zadna definicja nie podaje, ze "biale kruki" to ksiazki powstale po 1800r. Chodzi ogólnie o okazy rzadkie, trudno spotykane. Ksiazki sprzed 1800r. tez moga bys "bialymi krukami". Wszystko zalezy od tego ile ekzemplarzy istnieje na swiecie.
  15 lut 09:25 | ocena: 95%
  Liczba głosów:48
  95%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy