#Podróże.100
Udostępnij
Udostępnij
81

Nowe banknoty, paszporty i dowody

Wypłata wynagrodzenia w czterech banknotach? Tak może być już w lutym, kiedy do obiegu wejdzie nowy banknot o nominale 500 zł. To jednak nie koniec zmian. Planowane są także lepsze zabezpieczenia w paszportach i nowe dowody osobiste.

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (716)

  ~a mu znowu coś odkrywamy : po co te nowe 500 zł banknoty? Kto dzisiaj wypłatę dostaje do ręki ?Chyba prezes, kler i sprzedawca pietruszki. Większość transakcji odbywa się bezgotówkowo. Z doświadczenia wiem( jeżdżę na narty w UE) w Austrii ,Włoszech 500 euro bardzo ciężko wydać. Na stacjach benzynowych nie chcą go przyjąć, jest to wręcz napisane.Na basenie też nie zapłacisz ,bo nie maja takiej gotówki ,żeby wydać resztę. Chcesz kupić karnet na narty problem.W banku sprawdzają, jak byś był fałszerzem. Niektóre kraje jak Szwecja i Japonia chcą odejść od papierowych pieniędzy. Bo są 1. - niehigieniczne. 2.- drogie w produkcji. 3.- nietrwałe.
  O kosztach produkcji polskich żółtych groszach nie wspomnę.
  23 gru 16 21:44 | ocena: 59%
  Liczba głosów:928
  59%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~marzan : Oj, niedobrze, niedobrze - po Sobieskim jak wiadomo był już tylko zjazd coraz niżej i niżej aż w końcu wcale nas nie było na mapie. To jedno. A drugie - oj, niedobrze, niedobrze, bo każdy nowy banknot wysokiego nominału sugeruje, że te stare są już drobnymi, czyli że ceny wzrosły na tyle, że trzeba dopisywać najpierw większe cyferki z przodu a potem wręcz zera z tylu. Oj, niedobrze.
  W PRL też było fajnie, póki stówa była najwyższym nominałem.
  23 gru 16 22:56 | ocena: 89%
  Liczba głosów:578
  89%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~gołfakjomader : A ja się pytam, dlaczego (skoro dałem zdjęcia kolorowe) otrzymuję paszport i dowód osobisty ze zdjęciami czarno-białymi? Zabrakło kasy na kolorowe skany? Przecież jest 21 wiek!!! Mamy najbrzydsze dokumenty na świecie przez te czarnobiałe wymysły urzędasów! A jak trafi się obywatel polski o innym kolorze skóry, np czarny, albo żółty? To zdjęcie tego czarnego będzie po prostu jedną czarną plamą, a Azjaty nie poznamy, bo nie będzie widoczny odcień jego skóry, czy wstrętne, uparte urzędasy to pojmują?
  24 gru 16 06:36 | ocena: 88%
  Liczba głosów:194
  88%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy