#Polityka.100
Udostępnij
Udostępnij
925

Kim jest ojciec Tadeusz Rydzyk?

Ojciec Tadeusz Rydzyk to jednocześnie jedna z najpotężniejszych i najbardziej tajemniczych postaci Kościoła katolickiego w Polsce. Redemptorysta urodził się w 1945 roku, święcenia kapłańskie przyjął na początku lat 70. Pracował jako katecheta i duszpasterz akademicki. Podczas pobytu w Niemczech zapoznał się z działalnością mediów katolickich i w 1991 roku założył Radio Maryja. Teraz jego imperium medialne jest znacznie większe, podobnie jak owiane aurą tajemnicy wpływy w polskim Kościele. Liczne kontrowersje budzi też finansowanie przedsięwzięć firmowanych przez redemptorystę. Więcej w materiale Onetu!

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (2544)

  ~Patrycjusz : Nawet szkoda komentować tę śmieszną postać, której się kłaniają klakierzy i marionetki na posadach państwowych. Żałosne, po prostu niemożliwe i nieprawdopodobne, ale w Polsce jednak ciemnogród triumfuje, i to jest prawdziwy koszmar, jak można mieć tak ograniczone szare komórki. Dziennikarze może raczej powinni się zająć tematem, dlaczego ten "ojciec" (skoro ojciec, to jakie ma dzieci) uciekał z krajów Zachodu, bo to bardzo ciekawe historie, ale dziwnie przemilczane. Obawa, niewiedza, czy ukrywane przed mediami fakty??? A swego czasu zachodnia prasa pisała, dlaczego ten "ojciec" uciekał do Polski.
  18 gru 16 16:26 | ocena: 87%
  Liczba głosów:774
  87%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Alfa : Najpospolitszy oszust, malwersant, złodziej przebrany w kieckę, sekciarz. On nie grabi wszystkich, począwszy od naiwnych emerytów, którzy myślą, że kupią sobie wstąpienie do nieba za grzechy młodości. A to wcale pieniędzy nie potrzeba, tylko wiara w sercu i poprawa i nic więcej. A to co robią oddając mu swoje emerytury, niestety, idą za nim do piekła, bo jest to wbrew podstawowym dogmatom wiary. Kupczenie odpustami. Tyle, że on maszeruje bogaty i ze śmiechem jak naiwnych można doić.
  18 gru 16 15:27 | ocena: 89%
  Liczba głosów:805
  89%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~killernecro : Kościół, instytucja - zgodnie z Nowym Testamentem - obca Bogu, ma za zadanie siać zamęt i nieszczęście na Ziemi. Ma się bogacić i bogaceniem swym w piekło zmieniać ludzkie życia. Ma wspierać najbardziej mordercze reżimy i pomagać im w ludobójstwach. Ma przekręcać i wykoślawiać nauki Jezusa. Wreszcie, ma zabezpieczyć realizację biblijnych proroctw i ukrywać Antychrysta, do momentu, w którym będzie gotowy przejąć władzę na świecie, zdobywając poklask wiernych kościołowi owiec.

  Mam bardzo bogatą duchowość, ale nie zamykam jej w ramach religii. Umiem czytać ze zrozumieniem i wyciągać wnioski ze słów i z działań innych. Wiem, że to, co napisałem powyżej, jest prawdą, co najmniej w ziemskim wymiarze spraw. Wiem również, że kościół jest tylko elementem większej układanki, która powstaje, by niewolić i niszczyć.
  19 gru 16 11:26 | ocena: 86%
  Liczba głosów:438
  86%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy