#Polityka.100
Udostępnij
Udostępnij
235

MON chce klas wojskowych w każdym powiecie w Polsce

Zasadniczo celem MON jest zwiększenie liczby żołnierzy do 200 tysięcy przy założeniu, że 130 tys. z nich zostanie żołnierzami zawodowymi. Ministerstwo kierowane przez Antoniego Macierewicza wskazuje, że do realizacji celu niezbędna jest reforma systemu szkolenia i naboru do wojska. Służyć mają tu klasy wojskowe - jaką jednak oferują edukację i co czeka ich absolwentów?

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (272)

  ~ww : Rząd powinien przeprowadzić referendum , czy Polacy chcą marnować swoją ciężko zarobioną / i zabraną/ kasę na wojsko, zbrojenie, Dla mnie to durnota, nawet gdyby Rosja / chociaż tam mieszkają normalni ludzie jak na całym świecie/ chciała coś nam zrobić , to nic nam nie dadzą bojówki Macierewicza , a nawet jakaś broń,
  Oni są największym krajem na świecie i każda broń mają. Nas może ratować nasza przynależność do UE, NATO i normalna, przyjacielska współpraca i biznes z tym krajem. A pieniądze trzeba przeznaczyć na kulturę i naukę.
  27 kwi 12:34 | ocena: 85%
  Liczba głosów:192
  85%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~STOP pisobolszewikom do ~KAHA: W moim mieście jest liceum i najbardziej oblegane są są klasy wojskowa, policyjna i o profilu pożarniczym. Mat.-fiz. i biol.-chem. oraz humanistyczno -dziennikarska mają problemy z nazbieraniem kandydatów. U nas trwa to już od kilku lat, bo jest w mieście jednostka wojskowa i wszyscy się rwą do wojska, bo gdzie zarobisz 3 tys na rękę za nic? Bo umówmy się, że szeregowcy w wojsku się nie przemęczają.
  27 kwi 12:39 | ocena: 87%
  Liczba głosów:73
  87%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~vff : Liczenie szabel miało sens jeszcze w XVIII wieku. Zaczynanie budowy armii od ilości żołnierzy świadczy o amatorstwie.
  Warto rzucić okiem na dane np uzbrojenia poszczególnych armii z IIWŚ.
  Siłę armii stanowiły okręty, samoloty, czołgi, armaty itp. Dopiero na końcu zwraca się uwagę na ilość żołnierzy.
  27 kwi 12:47 | ocena: 87%
  Liczba głosów:113
  87%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy