#Reuters
Udostępnij
Udostępnij
1

W 2016 r. w Morzu Śródziemnym utonęła rekordowa liczba uchodźców

Tysiące ludzi uciekających przed konfliktami rozgrywającymi się w różnych częściach świata podjęło się niebezpiecznej podróży przez Morze Śródziemne. Przedstawiciele ONZ twierdzą, że to najgorszy rok w historii pod względem liczby utonięć wśród uchodźców. Kiedy w zeszłym roku ponad milion osób przepłynęło Morze Śródziemne, zanotowano 3771 przypadków śmiertelnych. W 2016 r. ta liczba wzrosła do pięciu tysięcy.

(kb)

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (73)

  ~mamol : Tysiace ludzi , w nadziei zalapania sie na niemiecki socjal i nic nierobienia , wsiada na calym swiecie w pontony i rusza do Eldorado. Prawdziwi uchodzcy wojenni nie maja zadnych szans w starciu z dezerterami albo zolnierzami IS i Boko Haram i ida na dno . Prawdziwe mlode byczki zaopatrzone w smartfony , kase i liste zyczen opracowana w j. niemieckim , po wyslaniu sygnalu do Frontexu , dziurawi swoje lajby i daje sie ratowac dzielnym Wlochom . Po przybyciu troche pogwalci , popali , porozrabia zzeby odreafowac stress i juz taxi albo samolotem dostaje sie do swoich braci w wierze w Niemczech.
  23 gru 16 17:51 | ocena: 96%
  Liczba głosów:117
  96%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~jany33 : klamstwo prawdziwi uchodzcy nie maja kasy na podroz przyjechali wojownicy allaha ktorzy w ogole nie powinni tu sie znalesc Nalezy zmienic krteria do statusu uchodzcy to wszystko jest celowe A przeciez od dawna uciekinierzy z afryki probuja dotrzec na kontynent europejski ale nie na taka skale to nie ma nic wspolnego z ucieczka i szukaniem schronienia Wszyscy to zdrowe chlopy ktorzy sieja zamieszanie i wszczynaja burdy a i tez ekipy terrorystyczne brawo Nalezy wualic wszystkich tam skad przyjechali bez skrupolow z poania kanclerz wlacznie i ekipa RADY EUROPY a w ogole rozwalic twor UNIA
  26 gru 16 00:30 | ocena: 83%
  Liczba głosów:6
  83%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~jan : Po przeczytaniu komentarzy nie mam wątpliwości ludzie w Europie zaczynają normalnie myśleć to znaczy zaczynaja sie bać o swoją przyszłość Najazd tej szarańczy doprowadzi do wyparcia ludności europejskiej z ich własnych krajów. Przy wodach terytoriwalnych państw afrykanskich powinna pływac straż graniczna i sprawdzac który to obywatel ma paszport i wazną wizę jeżeli nie to z powrotem. i to jest jedyny cywilizowany sposób na problem.
  26 gru 16 06:39 | ocena: 88%
  Liczba głosów:9
  88%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy