#Reuters
Udostępnij
Udostępnij
3

Zamach w Stambule. Nagranie sprzed klubu Reina

Co najmniej 39 osób zostało zabitych, w tym 16 cudzoziemców w ataku terrorystycznym na klub nocny w Stambule dziś w nocy, gdzie ponad 500 osób witało Nowy Rok. 69 osób jest rannych, cztery są w stanie krytycznym - poinformował szef MSW.

Suleyman Soylu powiedział też, że trwa identyfikacja ciał; do tej pory ustalono tożsamość 21 osób.

Trwają poszukiwania sprawcy, który prawdopodobnie był sam - twierdzi tureckie MSW.

Napastnik z długą bronią, przebrany za św. Mikołaja, wszedł do popularnego klubu Reina położonego w europejskiej części miasta nad Bosforem, zabijając stojącego przed wejściem policjanta i cywila. Otworzył ogień do bawiących się gości. Część z nich salwowała się ucieczką skacząc do Bosforu.

Stambuł, najludniejsze miasto Turcji, było w minionym roku miejscem wielu zamachów terrorystycznych. W poprzednim, podwójnym zamachu - przed stadionem Vodafone Arena oraz parkiem Macka - zginęło 11 grudnia 38 osób, a rannych zostało 155. Przyznała się do nich powiązana ze zdelegalizowaną w Turcji separatystyczną Partią Pracujących Kurdystanu (PKK) organizacja bojowa Sokoły Wolności Kurdystanu.

(dp)

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (140)

  ~tyle w temacie do ~wer: Dlatego w tej sytuacji, najlepszym wyjściem będzie jak profilaktycznie JUŻ! będziemy zwalczać wszelką zarazę pustynną (choć być może już za późno dla wielu zlasowanych łbów!? jak np. ta chora kobieta, o której czytałam, że chce przeznaczać swoje pieniądze dla tej dziczy! A niech przeznacza, pracuje dla nich i nawet całkiem odda się w niewolę fanatykom i dziczy pustynnej, ale w Afryce! Z daleka od naszego kraju i lądu! Takich idiotów trzeba zwalczać w pierwszej kolejności!) My rdzenni Europejczycy nie możemy zapominać o tym, że to była zawsze wroga nam dzicz, co pokazuje i udowadnia nam na naszym lądzie i naszych krajach narodowych! Gonić toto póki czas, bo inaczej oni nas pogonią i unicestwią jak było w przypadku masakr ludności w Nicei, Berlinie itd. Nie możemy poddać się tej chorej propagandzie, manipulacji, graniu na naszych uczuciach itd. - bo inaczej po nas! Wszyscy rdzenni Europejczycy powinni się domagać natychmiastowego deportu dziczy na najbliższe wybrzeże czarnego lądu! Inaczej będą masakry naszych ludzi, będzie niszczone przez tą dzicz wszystko co europejskie! Na nasz ląd - wbrew nam i naszym interesom, a przede wszystkim bezpieczeństwu - wpuszczone zostało ZŁO I NASZ NAJWIĘKSZY ŚMIERTELNY WRÓG! Przykładów już nie będę znowu powtarzać, bo każdy nawet mało rozgarnięty człowiek je zna.
  1 sty 11:03 | ocena: 88%
  Liczba głosów:131
  88%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~wer : Napuszczajcie tego do nas,to będziemy chodzić po ulicach w kamizelkach kuloodpornych i maczeto-odpornych,ale będziemy społeczeństwem tolerancyjnym wg poprawności politycznej
  Nie obrażajcie się jak Wam będą molestować i gwałcić córki na ulicach, bo możecie trafić pod sąd z polecenia tych całych Hejstopów i takich tam innych i skazani za ksenofobię i nietolerancję z
  1 sty 10:44 | ocena: 93%
  Liczba głosów:122
  93%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~asd : Trzeba napisać wprost
  Bandyta wymordował w imię Allaha 39 ludzi, a politycy odpowiedzialni za to dalej politykują
  1 sty 10:39 | ocena: 98%
  Liczba głosów:157
  98%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy