#SzybkiTemat
Udostępnij
Udostępnij
6

Kolonizacja Marsa coraz bardziej realna

Założone przez Elona Muska konsorcjum SpaceX, które ma zamiar już w ciągu najbliższych lat wysłać na Marsa załogową wyprawę, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak dużym wyzwaniem jest to przedsięwzięcie.

Opracowanie nowego, międzyplanetarnego systemu transportu rakietowego to tylko jeden z kluczowych elementów całego projektu.

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (30)

  ~Slo do ~bbbbb: Nie nazwał bym tego marnowaniem pieniędzy, wręcz przeciwnie ! Ten kto pierwszy skolonizuje marsa będzie miał dostęp do jego zasobów naturalnych a co za tym idzie jest to świetna inwestycja, która długoplanowo da krocie biorąc pod uwagę ich wyczerpujące się zasoby na Ziemi. Poza tym jeżeli ludzkość szybko nie zacznie kolonizować innych planet skaże się na wymarcie. Jeżeli sami nie spowodujemy wymarcia rasy ludzkiej lub jej cofnięcia w rozwoju przez jakiś globalny nuklearny konflikt to prędzej czy później wydarzy się jakaś globalna katastrofa i wymieranie ludzkości jak to było z w przypadku dinozaurów i innych gatunków królujących na ziemi. Jedyna szansa na przetrwanie gatunku to w tej chwili kolonizacja kosmosu... Zresztą Ziemia się nie rozciągnie jak balon i prędzej czy później nie będzie w stanie wykarmić populacji Świata.
  10 sty 11:32 | ocena: 66%
  Liczba głosów:9
  66%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Andrzej_B do ~Slo: Co Ty za głupoty opowiadasz? Ludzkość, podobnie jak Dinozaury musi wyginąć, bo mutacje, mutacje i jeszcze raz mutacje prowadzą do dezintegracji organizmu. Organizm staje się niezdolny do życia i ginie. Chyba, że Bóg w jakiś cudowny sposób zainterweniuje. Tylko po co miałby to robić? Te jakieś lepsze mutacje to po prostu taka propaganda. To tak jakby uszkodzony komp działał lepiej od tego nieuszkodzonego.
  10 sty 12:21 | ocena: 70%
  Liczba głosów:24
  70%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~qazq : Pamiętam jak w latach 70-tych też wieszczono że do roku 2000 podróże kosmiczne będą dla większości ludzi na ziemi tak powszechne jak wtedy loty samolotem :)
  10 sty 10:55 | ocena: 90%
  Liczba głosów:21
  90%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy