#Technologie.100
Udostępnij
Udostępnij
17

Boneyard - gigantyczne cmentarzysko samolotów

W Tucson w stanie Arizona znajduje się niesamowite miejsce - największe cmentarzysko samolotów należących do amerykańskiej armii. Obecnie, na powierzchni 11 km kwadratowych (2600 akrów), znajduje się tam aż 4400 wycofanych z aktywnej służby maszyn latających.

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (71)

  ~zwykły laik : Rzetelność i profesjonalizm redaktorów onetu... Gdyby pan redaktor zechciał poświecić tylko odrobinę więcej czasu dla zgłębienia tematu, z pewnością dowiedziałby się że to nie żadne cmentarzysko, a coś w rodzaju przechowalni dla maszyn, dla których nie ma w tej chwili zastosowania. Pustynny klimat sprawia że nie potrzebne są hangary, dlatego większość maszyn może być w krótkim czasie przywrócona do stanu używalności (niektóre mają przeznaczenie magazynu części zamiennych). Jeżeli, oczywiście, zaszłaby taka potrzeba. Daje to naprawdę duże oszczędności. Lata temu był film o tym miejscu na Discovery, informacja nie jest utajniona... Ale może "cmentarzysko" brzmi atrakcyjniej...
  28 gru 16 01:18 | ocena: 95%
  Liczba głosów:83
  95%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~ab : Ot paradoks.Na złomowiska w USA, Niemczech i innych krajach trafia sprzęt sprawny ale wycofywany ze względów proceduralnych.Znacznie nowszy niż ten na wyposażeniu naszej armii. Prawdopodobnie też niemożliwy do przekazania dlatego że "nowszy technologicznie niż w innych państwach.W USA niezliczona liczba uziemionych samolotów, w Niemczech czołgów itd. itp.
  27 gru 16 21:58 | ocena: 75%
  Liczba głosów:12
  75%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~j.g do ~oiuy: Oczywiscie,ze maja 3-4 sztuki kupione dla testow bodajze z Bulgarii ,a 1 "zdobycznego" z Iraku.Samolot nigdy nie przedstawial jakiejs wielkiej wartosci gdyz jako typowy mysliwiec byl po prostu slaby,.Zreszta byl projektowany do przechwycenia B-70,ktore do serii nie weszly,a A-12 lub SR-71 byly o wiele szybsze.
  27 gru 16 22:37 | ocena: 75%
  Liczba głosów:12
  75%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy