#Rozrywka.100
Udostępnij
Udostępnij
372

Wojciech Młynarski miał świetne teksty, nie tylko piosenek

Wojciech Młynarski zmarł 15 marca 2017 roku. Artysta miał 76 lat. Był jednym z najlepszych autorów tekstów w Polsce, nie tylko tych muzycznych. Wybraliśmy siedem cytatów, które przeszły już do historii.

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (263)

  ~greg : RATUNKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! "hanmango", "wex" i inni podobni - to nie wasz poziom, wracajcie do discopolo!
  Teksty Pana Młynarskiego są Z A W S Z E mądre, filozoficzne, pełne metafor, podtekstów, eufemizmów, przepieknych figur stylistycznych - to nie dla takich matołow jak wy było pisane, to dla tych, co znaja polski język. Piosenka o wronach, to jeden z najgłębszych tekstów krytykujący takich właśnie hałaśliwych ciemniaków. Zostawcie chłopa w spokoju i zamilknijcie, bo nie macie nic sensownego do powiedzenia.
  16 mar 13:44 | ocena: 92%
  Liczba głosów:503
  92%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~ewa M. : Wychowałam się na piosenkach, recitalach Wojciecha Młynarskiego. Jako młoda dziewczyna nie wszystko mi się podobało, może nie wszystkie teksty rozumiałam. Ale wiem jedno, że całe życie do tych tekstów, do tych piosenek dorastałam. A najpiękniejsza jest ta, zawsze mam łzy w oczach jak jej słucham.
  "Ona jedna rozumiała....,
  Wychowała jak umiała....
  .....
  Nie ma jak u mamy, ciepły piec, cichy kąt
  Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy robi błąd.
  Nie ma jak u mamy, cichy kąt, ciepły piec,
  Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy jego rzecz.
  16 mar 19:12 | ocena: 96%
  Liczba głosów:192
  96%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Wilku : Pożegnanie Mistrza
  W tygodniu to jesteśmy cisi jak ta ćma,
  W tygodniu to nam wszystko wisi aż do dna.
  Odszedł Pan Wojciech Młynarski. Poeta, prozaik, publicysta, aktor. Piewca polskości codziennej, baczny obserwator, bezlitośnie w swych pozytywnych utworach obnażający Was, Ciebie i mnie. Bo "róbmy swoje" nie zawsze wychodzi i budzimy się "z twarzą wtuloną w kotlet schabowy ... panierowany". Polak potrafi w mojszejszy sposób uwydatnić nasze "cechy narodowe" a on to opisywał: barwnie, trafnie co do mikrometra, w sposób nie tuzinkowy i przyswajalny dla wszystkich - łącznie z "znawcami" retoryki, którzy swoje erystyczne zapędy ukierunkowali w niszczenie prawd materialnych ( w końcu Polak potrafi z każdego wielbłąda uczynić) . Warto się zatem pochylić nad twórczością tego, który w najpiękniejszy sposób, na przekór wiecznemu kryzysowi języka polskiego potrafił zaśpiewać i wzbudzić refleksje - tak do krwi przełamującą bariery pokoleniowe. Bo prawdy, o których opowiadał są uniwersalne i ponadczasowe. Bo "nasze serce to jest muzyk" a czasem "jesteśmy na wczasach" a "ogrzej mnie: nie zawsze musi sie odnosić do uczuć partnerskich. Pokój Twej pamięci Mistrzu... w tych góralskich lasach
  16 mar 12:19 | ocena: 93%
  Liczba głosów:577
  93%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy