#Kultura.100
Udostępnij
Udostępnij
13

Krytyka "Powidoków" Andrzeja Wajdy

Agata Dąmbska napisała list otwarty, który opublikowała "Gazeta Wyborcza". Autorka odniosła się w nim do "Powidoków", ostatniego filmu Andrzeja Wajdy.

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (322)

  ~kinreip : Strzemiński bił żonę i ją zdradzał więc nie zasługuje by mówić o jego dokonaniach, a tym bardziej robić o nim film. Tak można streścić wypowiedź tej pani.
  Więc przypomnę taką postać: Piłsudski odbił narzeczoną Dmowskiemu, ożenił się z nią, a potem porzucił dla młodszej. Nawet nie pojechał na pogrzeb swojej pierwszej żony która zmarła przedwcześnie ze zgryzoty. Drugą też zdradzał i to nawet będąc już wiekowym. Np słynny jest jego pobyt na Maderze z młodszą o jakieś 35 lat kochanką. Czy w takim razie nie powinniśmy mówić o jego dokonaniach i zburzyć pomniki z jego wizerunkiem ? Sorry ale gdybyśmy mieszali życie prywatne z osiągnięciami na polu publicznym, trzeba by zamknąć w piwnicy połowę naszych bohaterów narodowych, pisarzy, poetów i naukowców. Maria Skłodowska-Curie np nagminnie zdradzała męża, Piotra Curie :)
  23 sty 16:18 | ocena: 78%
  Liczba głosów:334
  78%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~chili : Ta Pani nie zrozumiała kompletnie tego filmu :( Strzemiński był tylko pretekstem ,żeby pokazać jak władza niszczyła ludzi nieposłusznych .To nie był film biograficzny ,obejmował ostatnie 4 lata życia Strzemińskiego zniszczonego ,zgnojonego przez aparatczyków .Ten film jest jak memento dla Polaków ,że ten podły czas to nie przeszłość,która się nie powtórzy .Takie metody sekowania i niszczenia niepokornych zaczynamy obserwować dzisiaj .Czy na szczytach władzy mamy światłych i otwartych ludzi ,czy aparatczyków gotowych wykwściekłego starca ?
  23 sty 16:53 | ocena: 79%
  Liczba głosów:252
  79%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Krys : Dla "Powidoki " to testament Wajdy który czuł w którym kierunku idzie nasz kraj . Przecież Strzemińskiego nikt nie zabił nawet nie okaleczył . Ale za to że był "niepokorny" został sprowadzony do symbolicznego rynsztoka. Przecież go tylko odsunięto od zajęć, nie przyjęto projektu , przecież tylko udowodniono mu brak jakiegoś " "świstka" Czy to Wam nie przypomina dzisiejszych czasów szczególnie tym "nielojalnym i niewdzięcznym" Polskozbawcy?
  23 sty 16:03 | ocena: 69%
  Liczba głosów:366
  69%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy