#Lifestyle.100
Udostępnij
Udostępnij
71

10 najbrzydszych kościołów w Polsce

Kościół św. Stanisława Kostki we Wrocławiu i kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Poznaniu to dwie polskie świątynie, które wzbudzają sporo kontrowersji pod kątem architektonicznym. Niestety, nie są jedyne w naszym kraju. Zobacz 10 najbrzydszych kościołów w Polsce!

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (290)

  ~karada : Fakt. Koszmarki. Naprawdę szkoda. Po pierwsze dlatego, że dominując w krajobrazie powinny cieszyć oko, po drugie zaś - przecież powstały za pieniądze ciężko pracujących ludzi. Ci naprawdę zasłużyli na coś lepszego. Niestety, księża często zdają się na swój kiepski gust. Niedawno byłam w nowym kościele w sąsiedniej miejscowości gdzie także powstał nowy kościół. Bryła klasyczna, nie razi, ale wnętrze ... upstrzone jak cygańska szkapa. I znowu - szkoda. Przecież wnętrze kościoła ma sprzyjać skupieniu, nie straszyć. Z tego co wiem o wszystkim decydował proboszcz nikogo nie pytając o zdanie. A przecież piękno nie kosztuje więcej niż brzydota ...
  17 lis 16 08:43 | ocena: 81%
  Liczba głosów:55
  81%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~niegosław : Od małego dziecka kościoly mi się nie podobały. Było w nich zimnio, ławki były nie wygodne. Zawsze unosił się dziwny zapach i tak samo dziwna atmosfera. Nie nawidziłem bić się w pierś i mówić - moja wina - skoro niczego nie zrobiłem. Obserwowałem ludzi, i wiecie co? -tylu złych spojrzeń "dobrych ludzi" nie widziałem nigdzie. Być może nie miałem szczęscia do księży, ponieważ zawsze byli aroganccy - a ta cecha dyskwalifikuje. Dziś interesują mnie zabytkowe kościoły, ponieważ te budynki to historia Polski, ale te modernistyczne(?) budowle... Czytał niegdyś, że w latach '50 organizowano wyczieczki do warszawskiego PKiN. Ponoć starsze kobiety ze wschodniej Polski, gdy zobaczyły jego ogrom, klęczały i się do niego modlily. Kościoły zawsze miały na celu wzbudzać strach i podziw, podobnie jak ww. pałac, ale czasy się zmieniły, i takie giganty już nie powinny powstawać.
  17 lis 16 08:42 | ocena: 74%
  Liczba głosów:74
  74%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~kat olik : Absolutnie nie zgadzam się z tym rankingiem !
  Umiłowany w panu, miłosiernie panujący w rozgłośni toruńskiej ojciec Muchomorek pod wpływem tego rankingu postanowił zawalczyć o pierwsze miejsce. Za pieniądze wydarte podstarzałym owieczkom buduje Mister Brzydoty Obiektów Sakralnych. Nazwa tego szkaradziejstwa jest równie imponująca co nakład środków i brzydota, a mianowicie Świątynia Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i błogosławionego. Jana Pawła II . Szczęść boże !
  17 lis 16 08:26 | ocena: 72%
  Liczba głosów:211
  72%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy