#Lifestyle.100
Udostępnij
Udostępnij
432

Jak spowiadają się Polacy?

Praktykujący katolik ma obowiązek przystępować do spowiedzi przynajmniej raz w roku. Jak jednak wygląda to w praktyce? Ilu Polaków przystępuje do sakramentu spowiedzi? Do jakich grzechów najbardziej nie lubimy się przyznawać? I jakich "występków" nie uznajemy za grzech? Wszystkiego o spowiedzi, w tym "spowiedzi po polsku", dowiecie się z naszego wideo.

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (203)

  ~kat olik : To najlepszy wynalazek moich ulubieńców !
  Gdy w VIII wieku Watykan zorientował się, że bardzo dużo pieniędzy idzie na płatnych donosicieli wpadł na genialny pomysł. Przecież można sprawić, by owieczki same złożyły na siebie donos. Za darmo i na klęczkach. I jeszcze będą prosiły o wysłuchanie. I tak w VIII wieku na soborze/ tak, tak drogie owieczki to nie Chrystus / wprowadzono samodenuncjację panu w czerni siedzącemu w drewnianej skrzynce.
  2 lis 16 13:28 | ocena: 87%
  Liczba głosów:257
  87%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Zgred do ~Finwal: Skoro forma jest sprawą drugorzędną to po co zmuszanie wiernych do spowiedzi nausznej ? Dlaczego nie wystarczy spowiedź powszechna czy osobista we własnym sumieniu. Kim jest sukienkowy aby decydować które grzechy mi odpuścić, a które nie ? Pomijam kolejny absurd. Nawet morderca czy gwałciciel ma prawo do uzyskania rozgrzeszenia gdy podobno żałuje za grzechy. Natomiast jak ja sie rozwiodę to w życiu z tego tytułu rozgrzeszenia nie dostanę. Rozwodnik wg KK to większy zbrodniarz od mordercy czy pedofila
  3 lis 16 10:45 | ocena: 91%
  Liczba głosów:137
  91%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Tomek do ~kat olik: To jest jedyna słuszna interpretacja. Tylko ja mogę odpuścić lub nie grzechy komuś kto zgrzeszył wobec mnie i z drugiej strony nie rozumiem sensu aby ksiądz komuś takie grzechy odpuszczał w moim imieniu. Jak ktoś mi zabije dziecko to co najwyżej ja mogę mordercy taki grzech darować jeśli np. swoim życiem późniejszym na to zasłuży. Z kolei jak ja zgrzeszę to o wybaczenie muszę prosić tą osobę przeciwko, której zgrzeszyłem, a nie księdza. Co mi po rozgrzeszeniu od księdza jak osoba, którą zraniłem pozostaje w gniewie ? To by była jakaś totalna hipokryzja.
  3 lis 16 11:01 | ocena: 84%
  Liczba głosów:71
  84%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy