#Lifestyle.100
Udostępnij
Udostępnij
121

Psy też zamarzają zimą!

"XXI wiek i ludziom trzeba tłumaczyć, że psu na łańcuchu przy minus 20 jest zimno" - napisał Szymon Majewski. W Polsce, co roku, w czasie mrozów zamarza kilkaset psów i kotów. Właściciele najczęściej ukrywają takie incydenty.

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (165)

  ~ike : generalnie sprawa psów na łańcuchach i stosunku do zwierząt w Polsce , to wstyd i hańba . Żaden z kolejnych rządów nie chce zająć się tą spawa na serio bo nie chce narazić się wiejskim, przede wszystkim . wyborcom. np. ubój rytualny . Uważam ,że powinno się wprowadzić absolutny zakaż trzymania psów na łańcuchu a na rozmiar kojca powinny być wprowadzone normy ( w zależności od rozmiaru psa ) Tłumaczenia typu "muszę trzymać psa na łańcuchu bo nie mam ogrodzonej posesji " sa gadaniem głupiego . Nie masz ogrodzonej posesji - nie możesz mieć psa i koniec dyskusji. To samo dotyczy obowiązkowego czipowania psów . Stać cię na utrzymanie psa ( zakładam naiwnie ,ze każdy właściciel karmi psa a nie wypuszcza go do lasu żeby sobie radził) to musi cie być stać na założenie czipa . Przypisanie psa do właściciela , czy to na wsi czy w mieście ,ograniczyło by zjawisko bezpańskich zwierząt i tych kłusujących w lasach , tych porzucanych w okresie wakacyjnym i tych wypuszczanych " na spacer " bez opieki w miastach . Przypisany do czipa właściciel musiałby się wytłumaczyć np.z nagłego zniknięcia zwierzęcia . do tego wysokie mandaty.
  25 sty 08:11 | ocena: 92%
  Liczba głosów:157
  92%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~A-na : Bardzo przykro mi to powiedzieć, ale w większości to ludzie żyjący na wsi tak postępują. Miejscowi proboszczowie bardzo często nawołują na kogo nie należy głosować, ale nie wiem czy zdarza im się żeby na mszy ludziom powiedzieć ,że zwierzętom , w szczególności zimą należy się coś więcej niż buda z dziurami i łańcuch, i mają to na swoim sumieniu a Pan Bóg to widzi. Tak swoją drogą to jestem bardzo ciekawa , w której części kraju takie traktowanie psów się zdarza najczęściej, bardzo dużo by to powiedziało o ludziach tam mieszkających , skąd takie zachowania się biorą.
  25 sty 06:44 | ocena: 93%
  Liczba głosów:194
  93%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~ika do ~zorro 2: Ty z tych inteligentnych inaczej? Nawet jedna szara komórka nie pracuje ? Przywiąże cię do nawet dobrze ocieplonej budy , na dwumetrowym łańcuchu . Nawet futerko ci dam , długie , żebyś nie mówił ,że pies ma futro a ty nie . Będziesz pił lodowata wodę ( o ile ci nie zamarznie ) i załatwiał się w promieniu dwóch metrów , na ile ci łańcuch pozwoli . Potem będziesz biegał po tym co zrobiłeś bo jakoś trzeba się rozgrzać i tak przez cała zimę . W lecie za to będziesz zdychał z pragnienia , gorąca ( nie ma jak uciec do cienia ) i smrodu własnych odchodów . Kiedy sobie uświadomisz ze tak będzie do końca życia , to wtedy zrozumiesz jaka jest różnica między wilkiem a psem na łańcuchu
  25 sty 07:46 | ocena: 95%
  Liczba głosów:177
  95%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy