#Lifestyle.100
Udostępnij
Udostępnij
13

Wątpliwości wobec Brexitu. Co czeka Brytyjczyków?

Theresa May w trakcie spotkania z mieszkańcami Kornwalii usłyszała wiele wątpliwości wobec procedury wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. - Potrzebujemy silnej gospodarki. Nie wierzę, że Brexit nam ją zapewni - mówiła jedna z mieszkanek regionu. - Nigdy w moim dorosłym życiu nie byłem tak zdołowany przez stan, w jakim znajduje się ten kraj - wyznał jeden z obecnych na spotkaniu z premier.

Część Brytyjczyków ma obawy, czy opuszczenie Unii wpłynie dobrze na poziom ich życia. Według danych Konfederacji Brytyjskiego Przemysłu, do 2020 roku na Wyspach może zniknąć niemal milion miejsc pracy.

Ponadto Wielką Brytanię czeka też prawdopodobnie spory rachunek za Brexit. Mowa o nawet 60 miliardach euro, które Zjednoczone Królestwo przyjęło jako zobowiązania wobec wspólnoty. Jeśli Londyn nie zapłaci, Bruksela będzie blokowała najważniejsze ustalenia pomiędzy Unią a opuszczającym je państwem.

Wielka Brytania chce przede wszystkim zachować dostęp do europejskiego rynku. Jednak przecieki z pierwszych rozmów Theresy May i szefa KE nie zwiastują łatwych negocjacji.

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (115)

  ~szkoda ze glupota nie boli do ~ gg: Wylez glupku i za kilka lat pojdziesz na wojne! Dlaczego tacy glupi ludzie jak ty nie potrafia zrozumiec ze Unia zostala zalozona przez de Gaulle'a i Adenauer'a PO TO ZEBY UNIKNAC KOLEJNYCH WOJEN! Dzieki Unii od 72 lat nie ma wojny, co sie nigdy nie zdarzylo w Europie. Zobacz co sie stalo na Balkanach po smierci Tito.
  Pokoj cie juz swedzi? Chcesz absolutnie zeby Niemcy ruszyli odebrac ziemie ktore stracili po 1945 roku?
  16 maja 10:19 | ocena: 100%
  Liczba głosów:8
  100%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~UK do ~Mr.Omega: Jeśli mieszkasz w UK to raczej w chmurach. Jeśli pracujesz w UK to musi być instytucja finansowa która teraz nachlapie się ile można. Ale jak jesteś ekonomista to powinieneś wiedzieć że w UK od 1 lipca ceny pewnych usług idą do góry ponieważ wzrasta inflacja wiem bo prowadzę działalność i zostałem poinformowany przez angielskie firmy o zmianie opłat tzw. stałych jak rachunek za tel. itd. Więc skończ pisać głupoty a jeśli tu nie mieszkasz to nie rób z siebie klauna. Realia a nie obliczenia.
  16 maja 08:16 | ocena: 90%
  Liczba głosów:30
  90%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Remeaner do modema: Torysi niestety wygraja te wybory, bo Cobyrn jest za mialki w stosunku do wyszczekanej jaszczurki May, wiec nikt na liberowl nie zaglosuje. Ponadto wszysy juz sie pogodzili z referendum i nawet JC ustawil sie z wiatrem, co potencjalnie mogloby mu dac glosy 48% zwolennkow unii. Jedynie SNP jest zdecydoewnie anty, ale 5 mio mieszkancow Szkocji nie wplynie znaczaco na wynik wyborow, zas histeria obrony Albionu w postaci Brexitu i obiecywanie gruszek na wierzbie przekroczylo juz wszelkie normy populizmu. W Uk nie ma jednego dnia bez Brexitu i propagandy sukcesu. Mala Brytania idzie na zderzenie z rzeczywistoscia, gwozdz do trumny Anglii juz czeka...
  15 maja 21:01 | ocena: 84%
  Liczba głosów:50
  84%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy