#Zdrowie.100
Udostępnij
Udostępnij
29

Jak powstaje smog?

Aby można było mówić o smogu muszą wystąpić dwa zjawiska: znaieczyszczenie powietrza oraz bezwietrzna pogoda.

Wyżowe ciśnienie przytrzymuje zanieczyszczenia nisko nad ziemią i sprawiają, że te nie mogą się ulatniać. Jakie są tego konsekwencje?

(sp)

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (71)

  ~smogowy : Smog to zjawisko występujące tylko w Polsce. Proponuję organizować wycieczki z krajów starej Unii do Polski, aby ten niezwykły cud natury obserwować z zapartym tchem i podziwem. Będą z tego przynajmniej jakieś korzyści materialne, a gdy przy okazji, gdy taki turysta zaciągnie naszego smogowego powietrza to mu się może zamknięte klapki w mózgu nareszcie otworzą i spojrzy na rzeczywistość ostrzej czyli normalniej.
  12 mar 12:42 | ocena: 77%
  Liczba głosów:9
  77%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~toja : Mieszkam w dzielnicy, która zawsze była nazywana dzielnicą robotniczą - okalały ja wielkie zakłady produkcyjne, ludzie palili w piecach i jakoś wtedy smogu nie było. Na parapecie osadzały się sadze i to wszystko. W czasir zimy wszystkie kominy dymiły, te domowe i te z zakładów. Teraz Zakłady zostały zniszczone, domowe kominy bardzo rzadko widać jak dymią, a tu nas informują o smogu z domowych pieców - wielka bzdura i kłamstwo.
  12 mar 12:44 | ocena: 70%
  Liczba głosów:17
  70%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Marcin : Propaganda niemiecka onet.pl w natarciu. Cała Polska w smogu nawet w puszczach i lasach wszędzie nigdzie się nie schowasz przed smogiem. Na szczęście są po sąsiedzku Niemcy gdzie nie znajdziesz odrobiny smogu nawet w zagłębiu ruhry jest czystsze powietrze. Niech ciemni Polacy czytają te brednie może uwierzą. Kłamstwo powtórzone wiele razy staje się prawdą.
  12 mar 10:48 | ocena: 78%
  Liczba głosów:14
  78%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy