#Zdrowie.100
Udostępnij
Udostępnij
12

Problemy zdrowotne związane z laktozą

Laktoza walczy z glutenem o miano wroga numer jeden ludzkości. Czym jest ta tajemnicza substancja? To cukier mleczny. By go strawić, niezbędny jest enzym o nazwie laktaza. Jeśli brakuje go w organizmie, laktoza nie może być trawiona i ulega fermentacji bakteryjnej w jelitach. Objawy nietolerancji laktozy nie należą do przyjemnych...

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (7)

  ~Esima : Długo miałam problemy trawienne, a nie wiedziałam skąd pochodzą, dopiero po jakimś czasie okazało się, że jest to nietolerancja laktozy. Początkowo byłam przerażona, bo uwielbiam mleko i jego produkty, więc trudno byłoby mi z nich zrezygnować zupełnie. Odrobinę ograniczyłam, ale tylko dzięki temu, że odkryłam tabletki LactiZero http://www.langsteiner.eu - pomagają w trawieniu laktozy, a ja nie odczuwam żadnego dyskomfortu, żadnych problemów z tym związanych :)
  4 sty 12:06 | ocena: 100%
  Liczba głosów:2
  100%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~alergik : W nabiale większym problemem jest kazeina. Czyni w organizmie większe spustoszenie niż laktoza.
  30 lis 16 13:18 | ocena: 77%
  Liczba głosów:9
  77%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  ~Maria : Moja córka miała problemy z nietolerancją laktozy, szczególnie uciążliwe latem gdy wszystkie jej koleżanki zajadały się lodami śmietankowymi etc. W tym roku stosuję u niej laktazę prebi z oleofarm i były to pierwsze wakacje, w który mogła cieszyć się smakiem lodów śmietankowych.
  28 lis 16 23:16 | ocena: 100%
  Liczba głosów:7
  42%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy