#Technologie.100
Udostępnij
Udostępnij
22

Niszczyciele klasy Zumwalt - czy to broń przyszłości?

USS Zumwalt to futurystyczny z wyglądu i wypełniony najnowszymi technologiami niszczyciel rakietowy. Czy efekt wielu lat pracy inżynierów i miliardy dolarów wydane na budowę zaowocowały okrętem godnym miana "broni przyszłości"?

więcej
  Napisz Komentarz

  Popularne komentarze (197)

  ~Tomek z USA do slawekkuba: Bo obrona wlasnej niepodleglosci kosztuje i nikt nie bedzie sie za nas o nas bil, obecnie sytuacja w sprzecie RP (IV czy V - juz nie wiem) jest gorsza niz we Wrzesniu 1939 - mamy 80 samolotow mysliwskich, dwa niszczyciele i 220 nowoczesnych czolgow. Nasze 4 dywizje to taka dzisiejsza Armia Poznan a owa szpica to nic innego jak Brygada Pancerno Motorowa plk. Maczka ktora miala zatrzymac XIV niemiecki korpus pancerny i nawet sie jej to udalo przez pierwszy tydzien. Kolejna wojna bedzie znow wojna technologii - takich Zumwalt czy F-35. Niepokoi jednak fakt ze wszystko oparte jest bez wyjatku na elektoronice i jezeli bedzie jakas bron, bomba elektronowa czy cos takiego to z calej obrony nici...
  28 lut 20:36 | ocena: 88%
  Liczba głosów:67
  88%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  slawekkuba do ~Tomek z USA: Na obronę niepodległości trzeba wydawać kasę, ale z głową. Zbyt wielkiego wkładu w tą obronę nie włoży nawet 10 Zumwaltów pod polską banderą. W przeciwieństwie np do kompletnych i uzbrojonych 2 eskadr myśliwców bombardujacych (w cenie zbliżonej do jednego Zumwalta). Za dwa Zumwalty możemy kompletnie przezbroić MarWoj w nowoczesne jednostki stosowne do naszych warunków geopolitycznych i uwarunkowań militarnych - np w 4 tralowce + 4 okręty obrony wybrzeża + ze dwa patrolowce i ze dwie fregaty rakietowe. styknie jeszcze na 3 OP plus zapas rakiet i pocisków manewrujących dla celej tej menadżerii. I zostanie na helikoptery operujące z pokładów tych jednostek. I na kilkuletnie utrzymanie całości.
  Zumwalt jest tak przydatny naszej marynarce, jak wypasiony Samsung J7 90 letniemu dziadkowi - niedowidzącemu, niesłyszącemu i nie potrafiącemu czytać i pisać. Albo jak 20 letnia laska w charakterze małżonki. Teoretycznie do zrobienia, tylko w jakim celu ?
  8 mar 19:48 | ocena: 78%
  Liczba głosów:64
  78%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  slawekkuba do ~Tomek z USA: Za 7,5 mld USD, na które oszacowano jedną taką balię, możemy zakupić np. 40 samolotów "Rafale" lub "Typhoon" z podręcznym zapasem rakiet przeciwokrętowych. Plus koszt szkoleń, pakiet serwisowy, offset. Mam dziwne przekonanie, że 5 z tych samolotów zupełnie wystarczy do pokazania temu cudowi techniki morskiej dna akwenu, na którym się spotkają.
  BTW: jeden wystrzał z kosmicznej armaty tego cudoka to 800 tys USD. Lepiej, że takiego nie mamy i mieć nie będziemy. Policz sobie - jeden strzał to roczny budżet sporej polskiej szkoły. To 8 wypasionych karetek pogotowia ratunkowego, miesięczne utrzymanie szpitala powiatowego, 200 tys szkolnych obiadów dla dzieci. Po co nam coś takiego ?
  26 lut 22:45 | ocena: 66%
  Liczba głosów:68
  66%
  100%
  Zgłoś oceń: -1 +1
  Pokaż więcej komentarzy